banner851

banner614

DÜZCE İL MÜFTÜLÜĞÜ’NE ASALETEN ATAMA!

banner619

Düzce’de din hizmetlerinin başına asaleten atama yapıldı. Düzce İl Müftülüğü görevine Zonguldak İl Müftüsü Rüstem Can atandı.

banner846
Gündem 08.04.2020, 13:26
3493
DÜZCE İL MÜFTÜLÜĞÜ’NE ASALETEN ATAMA!
banner844

2 yıl gibi bir süre görev yaptıktan sonra yaş haddi dolayısıyla emekliye ayrılan Düzce eski İl Müftüsü Hüseyin Can’ın yerine asaleten atama yapıldı. Bir süredir Müftü Yardımcısı Ünal Baş’ın vekalet ettiği Düzce Müftülüğü’ne Diyanet İşleri Başkanlığının yayınladığı kararnameyle Zonguldak İl Müftüsü Rüstem Can atandı.   

Rüstem Can kimdir?

Sivas’ın Suşehri ilçesine bağlı Gökçekaş köyünde 03.01.1969 tarihinde doğdu. Anne ve babasının Milli Eğitimdeki memuriyetlerinden dolayı eğitimine İstanbul’da başladı. İlkokulu Fatih’te Vasıfçınar İlkokulu’nda okuduktan sonra Fatih/Hırka-i Şerif Kur’an Kursu’nda merhum Ziya ATICI Hocaefendiden hafızlığını ikmal etti. Düzenlenen Türkiye hafızlık yarışmalarında İstanbul’u temsil etti.1981’de İstanbul İmam-Hatip Lisesine kaydolarak 1988’de buradan mezun oldu. Yine aynı yıl açılan imam-hatiplik imtihanında başarılı olarak 02.01.1989’da İstanbul- Şile’de imam-hatip olarak göreve başladı. 1992 yılında Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandıktan sonra Erzurum Merkez Üniversite Lojmanları Camii’nde görev aldı.

1994 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesine yatay geçiş yaparak Beyoğlu Müftülüğüne bağlı Turşucu Hüseyin Çelebi Camii’nde İmam-Hatipliğe devam etti. Buradan Haseki Eğitim Merkezine devam ederek, 2002 yılında mezun oldu. “Başlangıçtan Günümüze Kur’an Tefsiri’’ isimli mastır tezini tamamladı.

Kısa süreli olarak Kağıthane’ye bağlı Abdulhamit Han Camisinde görev yaptıktan sonra yapılan eğitim merkezi öğretmenliği sınavında başarılı olarak Samsun Eğitim Merkezine stajyer öğretmen olarak atandı. Yaklaşık iki ay sonra yapılan müftülük imtihanında başarılı olarak 2002 yılında Şırnak/Beytüşşebap’ta ilçe müftüsü olarak göreve başladı. 2004 yılında Çankırı/Atkaracalar ilçesine tayin oldu.

2006 yılında İsveç/Göteborg’taki Göteborg Diyanet Camisinde Din Görevlisi olarak görevlendirildi. Yurtdışında kaldığı süre içerisinde İngilizce ve İsveççe eğitimine devam ederek lise seviyesinde diploma aldı. 2010 yılında yurtdışı dönüşünde sırasıyla Amasya Göynücek İlçe Müftüsü, Rize İl Müftü Yardımcısı, Ankara Yenimahalle İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 07 Aralık 2016 tarihinde ise Zonguldak İl Müftülüğüne atandı. 8 Nisan 2020 tarihinde yayınlanan il müftüleri kararnamesiyle Düzce İl Müftüsü olarak atandı.

Evli ve 3 çocuk babası olan Rüstem Can Arapça, İngilizce ve İsveççe bilmekte, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Ana Bilim Dalında Doktora yapmaktadır.

Yorumlar (6)
Lütfullah TEZCAN 1 yıl önce
Kıymetli hocamıza yeni görevinde başarılar diliyorum düzcemize hayırlı olsun inşaAllah hocamızın ilminden faydalanmayı görevini hakkıyla ifa etmeyi nasip etsin inşaAllah
kaan 1 yıl önce
Yeni müftü karantinaya alınsın Zonguldak sıkıntı
vatandaş 1 yıl önce
testlerini yaptırtıp göreve başlatılmalı
vatandaş 1 yıl önce
Yeni müftümüze hayırlı olsun, lütfen 14 gün karantinaya uyun, uydurun, Zonguldak riskli bölge malumunuz.
hayırlı olsun memleketime 1 yıl önce
hayırlı olsun
Kazım Karabekir 1 yıl önce
Birde zonguldaktan geliyor.Evinde 14 gün karantinaya uysun hiç bir siyasi yada vatandaş gitmeşin hoşgeldine
15°
az bulutlu