banner851

banner955

DÜZCE İSTANBUL CADDESİ’NDEN Mİ İBARET?

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Öncü RTV ortak yayını Yorumluyorum programının son bölümünde 7 aylık uzun bir çalışma sürecinin ardından yeni görüntüsüne büründürülerek açılışı için gün sayılan İstanbul Caddesi’ni masaya yatırdı. Ünsal, bu meselenin artık geride bırakılarak Düzce’yi geliştirecek yeni caddeler üzerinde çalışılması gerektiğini vurguladı. Caddenin çalışmalar sonucu güzel ve ferah bir hal olduğunu belirten Ünsal, vatandaşın ve esnafın 2 talebini gündeme taşıdı. Ünsal, caddenin sabah 7’ye kadar trafiğe açık kalacak olmasına karşın esnafın bu saatin 8.30’a çekilmesi talebi olduğunu söyleyerek Başkan Özlü’nün sahaya inerek esnafla birebir temas hainde bu soruna el atması gerektiğini söyledi. Ünsal ayrıca, İstanbul ve Gaziantep caddelerine karşılık hu şehirlerde Düzce Caddesi olmadığını belirterek, “Bu isimlerin isimlerini değişmesi lazım. Bize özgü, bölgemize has, bizim değerlerimizi hatırlatan isimlerin verilmesi lazım.” dedi.

Gündem 16.10.2021, 14:30 16.10.2021, 18:47
1704

Düzce’de değişim ve dönüşümün mimari Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü liderliğinde Düzce’nin kalbi İstanbul Caddesi’nde geçtiğimiz nisan ayında başlatılan Kent Estetiği Projesi’nde artık sona gelindi. Projeyle caddenin altyapısı baştan sona yenilenerek yeni taşlar döşendi. Her mevsime uygun çiçekler dikilerek trafiğe kapatılan cadde de bisiklet yolu inşa edildi. Kent mobilyalarının yerleştirilmesinin ardından ise cadde kısa süre içinde Düzceliler’in hizmetine açılacağı açıklandı.

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Öncü RTV ortak yayını Yorumluyorum programının son bölümünde 7 aylık uzun bir çalışma sürecinin ardından yeni görüntüsüne büründürülerek açılışı için gün sayılan İstanbul Caddesi’ni masaya yatırdı. Ünsal, vatandaşın ve esnafın 2 talebini de canlı yayından atardı.

Esnaf saatin 8.30’a çekilmesini istiyor

Geçtiğimiz günlerde öncürtv.com’da çıkan hbare değinen Ünsal, “Bugün bir İstanbul Caddesi’nden geçerken insanlar bize bir şeyler söylediler. Biz de bunları sizinle paylaşmak istedik. Şimdi bundan önce geçtiğimiz günlerde ‘Cadde açılmadan sorunlar başladı’ başlıklı bir haberimiz vardı. Habere olan konu olan bir su firmasının sahibi Vedat Şahin. Vedat Şahin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin’in amcasının oğlu. Öncü Medya’yı aradı ve ‘Bir sorunumuz var’ dedi. ‘Biz burada esnafız. Bize akşam 10 ile sabah 7 arasında caddeye araçla girileceği noktasında bir tasarrufta bulunulacağı söylendi. Saat 7’de cadde kapanacak. Biz bunun en az 8.30-9 olması yönünde ilgililere talepte bulunduk. Bunu belediyenin görevlisine anlattık. Belediye başkanıyla görüşemedik çünkü randevu alamadık’ E amcanızın oğlu, 7/24 Düzce’yi yöneten birisi var. Buna rağmen siz randevu alamıyorsanız vatandaş nasıl randevu alsın?” dedi.

Uzun oldu, temiz oldu

Uzun sürse de ortaya güzel bir eser çıktığını kaydeden Ünsal, “İşin neticesinde aşağı yukarı 7 aydır İstanbul Caddesi’nde bir sıkıntı var. Yani İstanbul Caddesi’nin başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi. İstanbul Caddesi demişken… Burada çok ağır aksak yürüdü, tek elden çıksın dendi ama cadde güzel oldu arkadaş. Beğenen çok insan var. İnsanların daha nezih yürümesi ve alan noktasında güzel oldu. Ağır oldu ama temiz oldu.” diye konuştu.

İstanbul ve Gaziantep’te Düzce Caddesi var mı?

Caddelerin Düzce’yle ilgisi olmayan isimlerini de tartışmaya açan Ünsal, “Gelelim caddelerin ismi. Bizde İstanbul Caddesi var. Gaziantep Caddesi var. Yahu, İstanbul ve Gaziantep’te Düzce Caddesi var mı? Ne özelliği var? Bu isimlerin isimlerini değişmesi lazım. Bize özgü, bölgemize has, bizim değerlerimizi hatırlatan isimlerin verilmesi lazım. Bu Sayın Özlü’ye bir şekilde iletildi. Ne yapılır, ne edilir bilinmez.” ifadelerini kullandı.

Düzce İstanbul Caddesi’nden mi ibaret?

Düzce’nin bir caddeye sıkışıp kalmasının mantıksız olduğunun altını çizen Ünsal, “Çok başkanlar geldi gitti. Herkes bu İstanbul Caddesi’ne dokundu. Herkes burada bir şeyler yapmaya çalıştı. Düzce, İstanbul Caddesi’nden mi ibaret? Düzce’nin önünün açmak lazım. Yeni caddeler, yeni alanlar ve alternatifler koymak lazım. Bakınız Mehmet Keleş döneminde kazandırılan bir Rasim Betir Caddesi var. Düzce’ye kısmen nefes aldırdı. Bunun gibi caddelerle Düzce’nin önünün açılması lazım. İstanbul Caddesi’nde sıkıştık kaldık. Sabah İstanbul Caddesi, akşam İstanbul Caddesi. Saat kaçta açılacak, kaçta kapanacak? Başka işimiz derdimiz yok mu?” diye sordu.

Kısa, orta ve uzun vadede güzel hizmetler olacak

Caddede uygulanan projenin sadece belediye kaynakları kullanılarak yapıldığını hatırlatan Ünsal, “Burada kendisini partiler üstü gören, her anlamda siyasi nezaket ve hoşgörüden bahseden, bunu da tatbik eden bir başkanımız var. Hatta geçenlerde CHP’yi ziyaret edip de CHP bayrağının yanında poz verebilecek bir belediye başkanımız var. Gayet de doğal. Biz İstanbul Caddesi’ne takıldığımız gibi yapılan hizmetlere baktığımız zaman kısa, orta ve uzun vadede çok güzel hizmetler olacak. Bunları zaman içinde konuşuruz da bugün konuşulan en önemli konulardan bir tanesi İstanbul Caddesi. Bitmek üzere. İşin enteresanı şu ki Düzce Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla ve belediye şirketinin ürettiği taşlarla yapıldı. Yani ‘Çayın taşıyla, çayın kuşu vuruldu’.” dedi.

Millet başkanını görmek istiyor

Özlü’nün esnafla birebir diyalog kurarak saat ayarlamasında orta yolun bulunması gerektiğinin ekonomik bunalımda önemli olduğunu kaydeden Ünsal, “Burada Sayın Özlü’nün özellikle dikkat etmesi gereken oradaki esnafla birebir diyalog kurulması lazım. Millet belediye başkan yardımcısını pek nazarı itibara almıyor. Millet başkanını görmek istiyor. Onunla sohbet etmek iletişim kurmak istiyor. İletişim kurulduğu zaman da burada yaptığımız yorumların ne derece doğru olduğunu daha iyi görecekler. İstanbul Caddesi’nin sabah saat 7’de trafiğe kapatılması çok erken bir saat. Bunun iyi değerlendirilmesi lazım. Çünkü ticaret çok kötü bir halde. Ekonomi gerçekten sıkıntıda. Esnaf zaten para kazanmanın değil, günü kurtarmanın derdinde. Durum bu. Bugün 3 liraya aldığı malı 2 gün sonra 5 liraya alamıyor. Sürekli yaşanan artışlarla kontrol edilemez bir fiyat politikası var. İnşallah bunun da önüne geçerler. Bununla beraber esnaf ve vatandaş da aşırı derecede mağdur.” dedi.

Bize ait olmayan isimler değiştirilmeli

Verilen emeklerin ardından isimlerin de değişmesi gerektiğini söyleyen Ünsal, “Bizim olmayan, bize ait olmayan değerleri ifade eden İstanbul ve Gaziantep caddeleri gibi hiçbir caddenin böyle kalması pek uygun değil. Bunu da vatandaşlar istedi. Değiştirelim. Bu caddelere farklı isimler verelim. Bizim Olsun. Bu kadar emek verildi. Belediyenin milyonlarca lirası her dönemde buraya gitti. Artık inşallah buraya kimse bir daha dokunmaz. Güzel de bir cadde oldu.” diye konuştu.

Ünsal, programı şu sözlerle noktaladı: “İki tane konu önemli olan burada. İki önemli konu var. Esnafın saat noktasındaki sıkıntısının dinlenmesi ve giderilmesi. Diğeri de lütfen bu caddelerin isimlerini yeniden gündeme getirelim. Gaziantep Caddesi’nin Düzce’yle ne alakası var? Bu kadar emek verdik, tozunu toprağını sıkıntısını yaşadık. Bunlar değişmeli.”

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (16)
Genc 1 yıl önce
Caddenin yap boz gibi sürekli değiştirilmesi başka şeydir. İsimlerinin değiştirilmesi başka şeydir. Düzce'yi yansıtan öz kimliğiyle ilgili isim koyulmalı. Ağaç çimen çiçek artırılıp caddenin adı Yeşil Düzce Caddesi olabilir. Ya da halka anket yapın
Asi 39 1 yıl önce
Düzce de sadece mekeze yatırım yapıldı seçimde de oyları merkez versin kenar mahalleler e asfalt yama yapılsın merkez baştan aşağı yenilensin bitek yaşam İstanbul caddesinde var belediye nin başına kim gelse merkeze yatırım yaptı seçimlerde mahalle mahalle geziyorlar verilen oylara yazık oldu buda kenar mahallelilere ders olsun neymiş Parti'ye değil hizmet yapacak kişiye oy verilmeli
Halk 1 yıl önce
Mimar sinan cd.sini neden atil hale getirdi bu cok bilmis ulasim md hst.neye 2arac gidiyor.sehrin ortasinda resmen yokluk var..Cobanda arapsaci...
Yasin 1 yıl önce
Evet en büyük sorunumuz bu... Allah aşkına başka dert mi yok bırakın boş işleri...
Düzceli.. 1 yıl önce
Halkın olanı halka vereceğiz sloganı ile başlayıp, 15 temuz " eski lise bahçesi ni " parkını kebapçıya vermelerini, övmek halkçı bir yaklaşım hiç değil..
Düzceli.. 1 yıl önce
Bırakın isimlerle uğraşmayı, gündemi değiştirmeyin Gündem Trafik.. Günden halkın oturacağı, çayını kahvesini yudumlayacağı bir veya bir kaç park.. Yoksa çıplak banklarda sade vatandaş aileler oturamaz..
Yorum 1 yıl önce
Herşey bitti de cadde ismi değiştirmek kaldı istanbul cad. Denen yer son 20 yilda 3/ 4 tur yık yap oluyor zamaninda düzgün iş yapılsaydı şimdi istanbul caddesi değil başka yerler yapılırdı her zaman 50 yıl ilerisini görüp yatırım yapmak lazım göz boyama değil ayrıca yapılan masraflarda dereden akmiyo milli servete mal oluyor
Mert Gök 1 yıl önce
Türk kültür hayatının seçkin
şahsiyeti Erol Güngör'ün ismini Düzce Kültür Merkezine veren herkesi tebrik etmek gerekir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız