banner851

banner614

Düzce MOBESE'ye kavuşuyor.

Yaşanan olayların aydınlatılması için büyük önem taşıyan MOBESE sisteminin Düzce'ye yapılması için çalışmalar devam ederken sistem için ihalenin 13 Mayıs'ta yapılacağı öğrenildi.

banner619
Gündem 25.04.2009, 19:08
226
Düzce MOBESE'ye kavuşuyor.

Düzce için büyük önem taşıyan Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) konusu bir kez daha gündeme geldi. Sistem için ilk aşama olarak görülen ihale süreci 13 Mayıs'ta yapılacak. İl Emniyet Müdürü Zekeriya Kahraman'ın da Düzce sokaklarını gezerek sistemin kurulacağı noktaları belirleme çalışmaları sonrasında MOBESE'nin kurulması için gerekli şartların oluşması bekleniyordu.

Son olarak ta sistemin kurulması için ihale yapılması gündeme gelmişti. İhale 13 Mayıs'ta yapılacak ve bu yıl içinde MOBESE kurma çalışmaları tamamlanacak. Özellikle yaşanan kazalar ve trafik hatalarının tespiti, hırsızlık olaylarının çözülmesi noktasında iller açısından büyük önem taşıyan bu sistemin Düzce'de de faydası olması bekleniyor. Sistemin kurulmasıyla birlikte asayiş olaylarının çözülmesi noktasında ciddi faydalar sağlanacak.

Şehir merkezinin 46 değişik noktasına yerleştirilecek olan kameralarla şehir gece ve gündüz izlenebilecek. Düzce İl Genel Sekreteri Kenan Üstünel’den alınan bilgiye göre, 46 adet kameranın şehrin muhtelif yerlerine yerleştirileceği ve işin yapım ihalesinin ise 13 Mayıs günü yapılacağı öğrenildi.

Yorumlar (0)