banner851

banner614

DÜZCE OYUNCAĞIN MERKEZİ OLACAK

banner619

Düzce Üniversitesi milli oyuncak üretimiyle ilgili toplantıya ev sahipliği yapacak. 20 Kasım’da yapılacak toplantıya ilgili bakanlıkların yetkilileri de katılacak.

banner846
Gündem 17.11.2017, 11:11 17.11.2017, 15:48
4234
banner844

Düzce ilinde bir Oyuncak Organize Sanayi Bölgesi kurulması ve milli oyuncak üretilmesi sürecinin önemli aktörlerinden olan Düzce Üniversitesi, ilgili paydaşların katılacağı ve Milli Oyuncak Projesi’ne yönelik yapılması planlanan çalışmaların görüşüleceği toplantıya ev sahipliği yapacak.

20 Kasım 2017 tarihinde saat 13.00’da Düzce Üniversitesi Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirilecek toplantıya; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı yetkilileri ile öğretim üyeleri katılacak.

Toplantıda, milli oyuncak sürecinde şu ana kadar yapılan çalışmalar değerlendirilerek yapılması planlanan faaliyetler, hedefler ve ulaşılmak istenen sonuçlara ilişkin görüş alışverişinde bulunulacak. 

Milli Oyuncak sürecinin ilk aşaması olan “Değerlerimiz, Kültürümüz ve Çocuklarımız: Milli Oyuncak” başlıklı çalıştay, Düzce Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiş ve üretilmesi planlanan Milli Oyuncağın sahip olması gereken nitelikleri belirlenmişti.

5-6 Mart 2018 tarihlerinde sürecin ikinci aşaması olan Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğinin düzenlenmesi planlanıyor. Proje pazarında, nitelikleri ortaya konan milli oyuncağa ilişkin en iyi tasarımlar, düzenlenecek yarışma sonucunda belirlenecek.

Milli oyuncak sürecinin son aşamasında ise Milli Oyuncak lansmanının yapılması amaçlanıyor.

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (14)
Hadi canim 4 yıl önce
Oynayin bakimmmm
MUHTAR 4 yıl önce
zaten siyasilerin elinde OYUNCAK olduk... kala kala oyuncak fabrikalarına kaldık oda 2023 ten sonra... hahahahaha...
Vatandaş 4 yıl önce
Bizi teknolojı de kıskanan avrupalı ülkeler uzayda yaşam şart araştırıken biz daha milli oyuncağımızı üretme planları yapıyoruz. Yalanlar ve aldatmacalar üzerine kurulu bu ülkede de ancak pinokyo ,yu üretiriz. Burnu uzar da uzarr.
emre 4 yıl önce
bence bu oyunca işi düzcede çok güzel olur ağaç orman desen bol miktarda var plastik hammadde desen zaten istanbul ankara burnumuzun dibinde. YAŞASIN ORMAN KATLİAMI GELSİN PARALAR. düzce ayakta uyusun bütün kanserli fabrikalar buraya gelsin
Düzce'de icraat yokki 4 yıl önce
Icraat görmek lazım düzce her yönden merkez olmayı hakediyor ama Bakanı olmasına rağmen yatırım yapılmayan bir il düzce siyasiler uyuyor neden oyuncağın merkezi olsun
YAPBOZ 4 yıl önce
düzcede en iyi oyuncak YAP-BOZ olur healde
ADSIZ 4 yıl önce
Düzce'nin kendisi oyuncak olmuş fabrikaya ne gerek var.
Dostlar alışverişte 4 yıl önce
15 yıldır Akp, öncesi Kurnaz dönemi ile 23 yıldır Belediye bu anlayışın elinde .Yapacağız, projeledireceğiz, diye diye seçimleri alıyorlar. Sonuç mu? Alışverişte görsünler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın