banner614

DÜZCE PROTOKOLÜ’NDEN 24 KASIM MESAJLARI

banner619

Düzce protokolü 24 Kasım Öğretmen Günü vesilesiyle mesajlar yayınlayarak öğretmenlerin gününü kutladı. Mesajlardaki uzaktan eğitim vurgusu dikkat çekerken Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Salgın hastalık sebebiyle evlerinde uzaktan eğitim adı altında görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışan, özveri, sabır ve emek harcayan siz değerli öğretmenlerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Gündem 23.11.2020, 17:43
2366
DÜZCE PROTOKOLÜ’NDEN 24 KASIM MESAJLARI
banner785

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün "Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gün olan 24 Kasım gün, Atatürk'ün 100. doğum yıl dönümü olan 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü kutlanıyor.

Bu yılda 24 Kasım Salı günü kutlanacak olan Öğretmen Günü nedeniyle Düzce protokolü tebrik mesajları yayınladı. Mesajlarda COVİD-19 nedeniyle eğitim faaliyetlerinin uzaktan yapılmasına vurgu yapan protokol, en kısa sürede yüz yüze eğitim ortamının sağlanmasını diledi.

AK PARTİ DÜZCE MİLETVEKİLİ AYŞE KEŞİR

Bu yıl tüm dünyayı etkileyen pandemi süreci sebebiyle Öğretmenler Günü’nü buruk bir şekilde kutluyoruz.

Her koşulda eğitime büyük bir özveri ve heyecanla devam eden kıymetli öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, bu süreci en kısa zamanda atlatabilmeyi temenni ediyorum.

Emekleriniz hiçbir zaman unutulmayacak...

DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI DR. FARUK ÖZLÜ

“Öğretmenlerimiz; eğitim -öğretimin yanı sıra çocuklarımızın tüm hayatlarını şekillendirecek kişiliğin belirlenmesinde,  hayata dair kanaatlerinin düşüncelerinin oluşmasında, geleceğin inşasında büyük emekleri olan örnek insanlardır.

 Ülkemizi, insanımızı aydınlık bir geleceğe taşımak için yüksek ideallere sahip, güç şartlar altında Anadolu’nun her köşesinde ayrıca içinde bulunduğumuz salgın hastalık sebebiyle evlerinde uzaktan eğitim adı altında görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışan, özveri, sabır ve emek harcayan siz değerli öğretmenlerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

 Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, emekli olan ve görevine devam eden tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en kalbi duygularımla kutluyorum”

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. NİGAR DEMİRCAN ÇAKAR

“Her daim büyük bir sabır, istek ve azimle mesleğini icra eden öğretmenlerimiz, cehaletin karanlığına bir güneş gibi doğarak; çevremizi saran olumsuzlukları, vesveseleri, dedikoduları, hurafeleri dağıtır ve doğruyu daha net görmemizi sağlar.

Öğretmenlerimiz, ülkemizin her yerinde görev alarak, gerçekleştirdikleri özverili çalışmalarla ülkemize; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür, milli ve manevi değerlere bağlı nesiller yetiştirmektedir. Eğitimin ve öğretimin önemini her koşulda dile getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Ordularımızın kazandığı zafer, sizin eğitim ordularınız için yol açtı. Gerçek zaferi siz, öğretmenler kazanacaksınız.” diyerek öğretmenlerin, bağımsız bir ülkenin geleceği için ne denli önemli olduğunu vurgulamıştır.

Kutsal olduğu kadar mesuliyeti de ağır olan bir mesleği icra eden öğretmenlerimiz, öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden, öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve onlara vizyon aşılayan kişilerdir.

Düzce Üniversitesi olarak, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize; bilgiyi, erdemi ve tüm insani değerleri öğreten ve ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasında büyük rol oynayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü’nü kutluyor, bu kutsal meslek uğruna şehit düşen eğitim neferlerimizi rahmetle anıyoruz.”

DEVA PARTİSİ DÜZCE İL BAŞKANI MURAT CAYMAZ

 “Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınlarının teminatı ve mimarları olan öğretmenlerimiz, çok değerli bir mesleği icra etmektedirler. Eğitimleri, bilgi birikimleri ve gençlerle olan ilişkileri onları başka bir boyuta taşımaktadır. Ancak günümüzde yeterli desteği görememekteler. Bu durum bizleri derinden üzmektedir. Yarınların mimarı olan öğretmenlerimizin hakların iyileştirmeler yapmak ve onlara daha kaliteli bir yaşam sunmak mümkündür. Yine atanmayı bekleyen yüzbinlerce öğretmen adayımız da her geçen gün ümidini yitirmekte. Temennim güzel günleri inşa eden, güzel öğretmenlerimizin hak ettiği değere tekrar kavuşmasıdır. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin ve öğretmen adaylarımızın Öğretmenler Günü’nü kutlarım. Eğitim yolunda hayatını feda etmiş tüm şehit öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum”

Yorumlar (1)
"Aziz Türk Milleti 2 ay önce
Öğretmenler günü; Evrensel eğitimle donatılmış, eğitimcisine değer veren ülkelerde kutlanır. Atanmasını lütuf görüp salya sümük ağlayan öğretmene ancak acınır.
parçalı az bulutlu