banner851

banner614

DÜZCE SES YÜKSELTTİ: “KUDÜS İSLAM ŞEHRİDİR”

Düzce’de sivil toplum kuruluşları, İsrail’in Mescid-i Aksa’da Filistinlilere saldırılarını yüzlerce aracın katıldığı konvoyla protesto etti.

banner619
Gündem 11.05.2021, 11:30 11.05.2021, 13:14
1859

Bahçeşehir bağlantı yolunda toplanan sendika temsilcileri ve STK’lar, yüzlerce araçla konvoy düzenledi. Filistin ve Türk bayraklarının bulunduğu konvoyda tekbirler ve sloganlar atıldı. Bahçeşehir'den şehir merkezine kadar devam eden konvoya vatandaşlar da balkonlarından destek verdi.

Memur-Sen Düzce İl Başkanı Ömer Faruk Çelebi, konvoy sonrasında yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa özgürleşmeden insanlığın özgürleşemeyeceğini söyledi. Açıklamasına Filistinli şair Mahmut Derviş'in “Kudüs’te” şiiriyle başlayan Çelebi, "Unutmak felakettir. Biz bugün burada hatırlatma yapmak için o teröre karşı direnen ve her neresinden bakarsanız bakın insan olmanın onurunu kurtarmak için, imanın izzetini korumak adına çoluk çocuk demeden, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla canını ortaya koyan yiğitlerin mücadelesine omuz vermek, insan olmanın asgari şartını yerine getirmek için toplandık" dedi.

“Kudüs İslam şehridir”

Tüm dünyaya seslenerek Kudüs’ün bir İslam şehri olduğunu belirten Çelebi, “Bugün İsrail ve onu destekleyenlere karşı onunla işbirliği yapanlara karşılık verilecek mücadelenin sonunda insanlık adalete ulaşacaktır. Tarih İsrail’i devlet olarak bilim siyonizmi fikir olarak reddetmiştir. Bu açık ve nettir. Şimdi sıra Müslümanlarda ve dünyanın tüm iyi insanlarında. İsrail’i kanı ile kini ile ve kiri ile zulmü ve terörü ile zihinlerimizde reddetmenin, işgalci olduğu coğrafyadan ve sistemlerden def etmenin vaktidir. Filistinli çocuğun gözden düşen bir damla bugün insanlık için Nuh tufanı hükmündedir. Hepimiz kurtaracak nuhun gemisi İsrail’e karşı dirayet Filistin’de Kudüs’te ve Mescid-i Aksa’da adalet için mücadele etmektir. Herkes duysun ve bilsin ki Mescid-i Aksa, barış dini İslam’ın ve Müslümanların mabedidir. Herkes duysun ve bilsin ki Kudüs bir İslam şehridir” ifadelerinde bulundu.

Filistin ve Türk bayraklarıyla alanda olan sivil toplum kuruluşları temsilcileri, bayraklarla süsledikleri araçlarına binerek emniyet birimleri koordinesinde konvoy yaptı.

Bahçeşehir bağlantı yolundan Cedidiye Meydanı'na kadar korna çalarak devam eden konvoyu Düzceliler evlerinin balkonundan destekledi. (İHA)

banner844
Yorumlar (18)
0000 5 ay önce
Keske o arabalardakileri derhal filistine gondereydiniz..Ne gulerdim be..Banane arapdan filistinden..Bayraklarindaki kirmizi renk oldurdukleri turklerin kanini temsil ediyor..Haydeee Arap seviciler..Arap killari defolun..
Duyarli 5 ay önce
Banane Filistinden.400 kamyon para geleceklerimiz nerde..
hadi oradan 5 ay önce
Bir de Reisinize sorun İsrail'e ekonomik yaptırım uygulanacak mı? Malum İsrail ile ekonomik ilişkilerimiz orta doğuyu kıskandıracak düzeyde :) :) :)
Madur 5 ay önce
Yaptıkları bir işe yarasa birtek koviti azdırmaya yarar bu rahat durun artık sıkıldık
Abaza 5 ay önce
Kınım kınım kınadık dimi şimdi İsrail'i
Vatandaş 5 ay önce
Bunlara yasak yokmu,Ne oldu korna çalıp İsrailimi korkuttular, Kurban olayım vatanımın toprağına hertürlü HIYAR yetişiyor..
Ahmet 5 ay önce
sonuc? kinadiniz kinadilar oldu bitti simdi isinize donebilirsiniz
Traveller 5 ay önce
Şurada turlayanların %90'ı ne Kudüs'ü ne de kendi tarihini bilmiyordur. Talimat geldi diye çıkıp turluyorlar...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın