banner851

banner614

Düzce susuz !

Şiddetli yağan yağışlardan dolayı zarar gören içme suyu borularının hasar görmesinin ardından susuz kalan vatandaşlar çareyi artezyen kuyularında buldu.

banner619
Gündem 17.07.2009, 14:25
205
Düzce susuz !

Sel sularının tahrip ettiği Düzce'nin ana su şebeke boruları onarılmaya çalışılırken dün geceden beri susuz kalan vatandaşlar ise çareyi artezyen sularında buldular.
Düzcenin çeşitli yerlerinde vatandaşlar artezyen sularının önünde uzun kuyruklar oluştururken, belediye yetkilileri ise vatandaşlara, artezyen sularını mümkün mertebe içme suyu olarak kullanmamaları uyarısında bulundular. Sabahın erken saatlerinde evlerinden ellerinde bidonlarla su almaya giden vatandaşlar ilginç görüntüler oluştururlarken, Küçük büyük demeden tüm aile fertlerinin ellerinde bidonlarla en yakın artezyen suyunun aktığı yerlere giderek su ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıkları görüldü. Artezyenlerin başında ellerinde bidonlarla su almaya çalışan vatandaşlar, “Doğal afet sonucu sularımız kesildi. Yetkililer çalışıyorlar. Biz de artezyenleri kullanmak zorunda kaldık. Çok şükür ki artezyen sularımız var. Allah daha beterinden saklasın yetinmeyi ve şükretmeyi bilmeliyiz”dediler.

Yorumlar (0)