banner851

banner955

DÜZCE SUSUZ BIRAKILMAYACAK

Düzce Belediyesi, yoğun yağışlar ile geçen kış aylarının ardından Beyköy regülâtörünü bakıma aldı. Yıl boyunca biriken yığıntıları kaldırmak için çalışma başlatan müdürlük ekipleri, Düzce’yi susuz bırakmayacak.

Gündem 12.05.2022, 09:50 13.05.2022, 11:32
336
DÜZCE SUSUZ BIRAKILMAYACAK

Düzcelilerin en temel ihtiyacı olan suyun her zaman temin edilmesi için gece gündüz çalışan Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, suyun daha basınçlı gelmesi için Beyköy regülatöründe temizleme çalışması başlattı.

2021 ve 2022 yılının yoğun yağış ile geçmesinin ardından birçok kez regülatörlerde temizlik çalışması yapan ekipler, yaz aylarında su sıkıntısı yaşanmaması için bakım ve temizlik çalışması ile Düzcelileri mağdur etmeyecek.

ARINDIRMA KANALI TEMİZLENDİ

Düzce’nin suyunun elde edildiği kaynakta başlatılan bakım çalışmasında kanalların açık tutulması için mazgallar temizlenirken regülatör önünde biriken kum ve çakıl birikintileri de iş makinaları vasıtasıyla kaldırıldı. Dere içerisinde oluşturulan göletin, içinin temizlenmesinin ardından itfaiye yardımı ile suyun birikintilerden arındırıldığı kanal temizlendi.

SUYUN BASINÇLI GELMESİ SAĞLANIYOR

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri yaz aylarında Düzcelilerin su sorunu yaşamaması için kum ve çakıl birikintilerinin alınarak suyun daha basınçlı bir şekilde ulaşmasını sağlıyor.

Yorumlar (3)
CAN 8 ay önce
DÜzcemizde Su cok kirli cok cakil taslar bile var borularin icinde filtre var garajda 3 hafdada camur olmus bune SAYIN BASKAN NUSRETDIN MAHALESINDE INKILAP SOKAK no 29 inanmayan gitsin görsün
dursun vah 8 ay önce
çok yazık cay mah 3 senedir su hizmeti yok sabah akşam su kesiliyor cunub geziyoruz başkan geldiğinden beri yok vana değişecek yok boru değişecek hep yalan
Nokta... 8 ay önce
Zaten periyodik yapılması gerekiyor. Bunun haber değeri yok. Haber değeri olan, musluktan akan su içilmiyor. Tat, koku, renk vb açısından ne tür tedbirler var? Çıkan değer ve olması gereken nedir? Neden musluktan akan suyu gönül rahatlığı ile içemiyoruz? Teknoloji çağındayız. Bayram tebrik mesajları yerine bu tür mesajlarlar ile bilgilendirilmiyoruz? Belediyeden mesajla su faturası paylaşılırken bu bilgiyi de sunsunlar.
Yeni Sayımız