banner851

banner955

DÜZCE SUYA KAVUŞTU

Bölgemizi etkisi altına alan sağanak yağışın taşırdığı Uğur Suyu’nda bulunan Şehir Şebekesi İçme Suyu Hattı Regülatörünün büyük bir hasar alması sonucu kesilen sular, ekiplerin uyumadan gece gündüz çalışması sonucunda bu akşam itibariyle akmaya başlıyor.

Gündem 30.06.2022, 21:39 01.07.2022, 14:16
14722
banner986

Dereleri taşırıp ev ve iş yerlerini sular altında bırakan, maalesef bir vatandaşımızı kaybettiğimiz yıkıcı sağanak yağışların oluşturduğu sel ve tahribattan şehrin içme suyunu temin eden regülatör de nasibini almıştı.

Regülatöre gelen kanalların kopmasıyla Düzce’de sular 3 gündür kesikti. Ekiplerin gece gündüz uyumadan çalışmaları neticesinde, kente su akışı yeniden sağlanmaya başlandı.

24 ESASINA DAYALI ÇALIŞILDI

Başta Düzce Belediyesi Başkanı Dr. Faruk Özlü olmak üzere yüzlerce insanın saatlerce uykusuz kalarak 24 saat esasına dayalı bir biçimde çalışmaları netice verdi.

Yetkililerden gelen açıklamalara göre, aylar sürecek çalışmalar 3 güne sığdırıldı ve nihayet şehrimiz tekrar suya kavuştu.

su sıkıntısı çözüme kavuşmuştur”

Müjdeli haber ilk olarak Düzce İl Genel Meclisi Resmi Twitter hesabından duyuruldu. Yayımlanan mesajda şu ifadelere yer verildi;

Beyköy beldesi Samandere, Özyanık, Derdin ve Uğur köyü grup yolu ve Çınardüzü köyün de meydana gelen heyelan nedeniyle Düzce Belediyesi su hattının bulunduğu bölgedeki tahribat giderilmiş olup, su sıkıntısı çözüme kavuşmuştur.”

Öte yandan kademeli olarak Şehre gönderilen suyun, gece yarısına kadar kentin tamamında sorunsuz bir şekilde akacağı kaydedildi.

Yorumlar (46)
Ev hanımı 1 ay önce
Ne zaman gelecek bahçeşehir birinci bölgeye biri desin artık bıktık çocuklar bitlenecek. Belediye bit şampuanı dağıtmaya başlasın yakında oy mevsimine anca bitirir dağıtımı.
Haldun 1 ay önce
Kalıcı konutlarda yok. Ne zaman gelecek. Öncü haber bu konuyu merak edip yetkililere sormayı düşünmüyor mu?
uğur 1 ay önce
kalıcıda su hala yok kaç gün oldu bir sorun var ve yetersiz su gönderiliyor ise ise mahalle mahalle sıra ile yönlendirilsin haftayı buldu nerede isi ne biçim hizmet bu sağda solda düzce suya kavuştu haberleri çıkıyor ama su da reklam işine dönmüş temel ihtiyaç bu su bir an önce gereken ne ise yapılsın
Biz 1 ay önce
Düzce suya kavuştu ise biz Düzce’de ikamet etmiyok o vakit bizde halen daha su yoook
Brn 1 ay önce
Kalıcı konutlara ne zaman gelicek,biri de açıklama yapsın.Verilmeyen bölgeler var ,bir tek şehir içi ile bitiyor mu bu iş.Zannedersin her yere su geldi!
ÇAY MAH SAKİNLERİ 1 ay önce
ORDA BİRKAÇ ÇALIŞAN VAR GERİSİ HEPSİ FOTOMODEL İÇİN REKLAM PEŞİNDE İNSAN SORMAZMI NEDEN 20 SENEDİR HİÇ SU BORULARINA BAKIM YAPILMADI 3 SENEDİR ŞEHİR MERKEZİNE SU GELMİYOR ÇAY MAH SU YOK HERSEFERİNDE YAPILIYOR POMPA DEĞİŞTİ HEP YALAN KASABADA KAZI YAPMAKDAN BİZE SU GELMİYOR YAZUKLAR OLSUN BELEDİYE YE
osman 1 ay önce
NERDE KAVUŞTU ÇAY MAH SU YOK 2Cİ KATLARA SUYOK BARAJI VERDİNİZ İSTANBULA ŞİMDİ ESKİ BORU HATTINDAN SU BEKLEYİN NERDE 20 SENEDİR HİZMET NEDEN YAPILMADI DÜZCE ŞEHİR İÇİNİ YAPBOZ YAPACAĞINIZA SU BORULARINI YAPSAYDINIZ
osman 1 ay önce
NERDE KAVUŞTU ÇAY MAH SU YOK 2Cİ KATLARA SUYOK BARAJI VERDİNİZ İSTANBULA ŞİMDİ ESKİ BORU HATTINDAN SU BEKLEYİN NERDE 20 SENEDİR HİZMET NEDEN YAPILMADI DÜZCE ŞEHİR İÇİNİ YAPBOZ YAPACAĞINIZA SU BORULARINI YAPSAYDINIZ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
açık