banner851

banner614

DÜZCE TAPU MÜDÜRÜ AÇIKLADI

banner619

Düzce Tapu ve Kadastro İl Müdürü Atilla Eren, Düzce merkezde en fazla konut satışının Konuralp ve Metek Bölgesi’nde yapıldığını söyledi. Eren ayrıca vatandaşların Tapu Müdürlüğü’nde uzun süre beklememesi için Alo 181 hattından randevu alarak bekleme süresini azaltabileceğini belirtti.

banner846
Gündem 30.05.2017, 16:32 01.06.2017, 09:58
8329
DÜZCE TAPU MÜDÜRÜ AÇIKLADI
banner844

Düzce’nin en yoğun mesai yapan kamu kurumlarının başında gelen Tapu ve Kadastro İl Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında İl Müdürü Atilla Eren ile bir röportaj gerçekleştirdik. Eren, hem geride kalan 2016 yılındaki işlemler hem de Düzce’deki konut satışlarına yönelik açıklamalarda bulundu. Ayrıca personel eksikliği nedeniyle yaşanan sıkıntıları aktardı.

2016 ile 2017’yi kıyasladı
Tapu işlemlerini 2016 ve 2017 ilk 5 ayını baz alarak kıyaslayan Eren, 2017 yılının ilk 5 ayındaki işlem sayısının 2016 yılının ilk 5 ayındaki işlem sayısına göre yaklaşık 500 yüzlük bir artış olduğunu söyledi. Eren, 2016 yılının ilk 5 ayında işlem sayısı 16 bin 300’lerde iken, 2017 yılında ise bu rakamın yaklaşık 16 bin 800 olarak kayıtlara geçtiğini aktardı.

En fazla işlem Konuralp ve Metek Bölgesi
Düzce’de konut satışının en fazla olduğu bölgeler hakkında da bilgilendirmelerde bulunan Eren şöyle konuştu:
“Bizde daha çok işlem yapılan alanlar Konuarlp ve Metek bölgesi önde geliyor. Zaten o alanlardaki inşaat durumundan da daha yoğun bir satış olduğu kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Fiyatlardaki belirleyici unsuruysa vatandaş beyanı belirliyor. Biz sadece emlak değerinin altında olmamasına dikkat ediyoruz.”

Alo 181 ve tkgm.gov.tr’den randevu alabilirler
Vatandaşların Tapu Müdürlüğü’nde uzun süre beklememeleri için de bazı bilgilendirmelerde bulunan Düzce Tapu ve Kadastro İl Müdürü Atilla Eren, şu ifadelerde bulundu:
“Bizde iyileştirmeler sürekli devam ediyor ama vatandaşın henüz bilgisinin olmadığını düşünüyorum Alo 181 telefon hattı var bize gelmeden önce randevu alırlarsa rahat ederler. Bunun tkgm.gov.tr adresinden elektronik randevu da alabilirler. Üçüncü bir yolsa müdürlükten alınan sıra numarasıyla verilen işlem başvurularını sırayla alıyoruz.”

Az personelle çok iş yapmaya çalışıyorlar
Son olarak Düzce Valiliği Tapu Müdürlüğü’nde personel eksikliğinden dolayı yaşanan sorun ve aksaklıklardan dert yanan Eren, şöyle konuştu:
“Personel anlamında dairemizin ciddi bir sorunu var. Norm kadromuza göre 7 tane eksiğimiz var. İki tane de ücretsiz izinde olan personelimiz var. Biz de bu kalan personel ile işlem yapmaya çalışıyoruz. Bir müdür yardımcısı eksiğimiz var, 3 tane yardımcı eleman, 2 tane de arşivde eksiğimiz var. Bu personel ile işlem yapmaya çalışıyoruz. Vatandaşın en çok ihtiyaç duyduğu satış ipotek gibi işlemlerde öncelik verdirmeye çalışıyoruz personelimize. Diğer işlemlerde özellikle kadastrodan gelen dosyalarımız var vatandaş talebine bağlı, kurumların işlemleri var, intikal işlemleri var onlar günlük olarak çıkartılamıyor bazen sarkabiliyor. Bu aşırı personel eksiğimizden kaynaklı da günlük cevap veremediklerimiz de var.”

Yorumlar (7)
Madur 3 yıl önce
Beyciler mah nezaman verilcek tapu
erdem 4 yıl önce
memur varkende işi yavaştı.arka planı da kapattınız kimse ne var görmüyor.müdürlük koltuğu şikayet koltuğu değil çözüm üretme yeridir.arada çık dışarıya bak ne oluyor halkın işi görülüyormu ilgilen.akşama kadar kavga tartışma var.
düzceli 4 yıl önce
Allah bu tapuya kimseyi düşürmesin..eziyet vAllahi eziyet....
Aa 4 yıl önce
Memur eksikse beni de alın kadroya
mustafa37 4 yıl önce
ne mezunusun da kadro istiyorsun. ayrıca sistem belli, kpss olmadan memur alımı yok.
Watandas 4 yıl önce
Sizce bu uçuk rakamlar normalmi kira ücretleri 800 tl bir asgari ücretli çalışan tek kişi cocuklariyla nasil otursun.. ev almaya kalksan fiyatlar 80 m2 180 bin tl hak adalet bunun neresinde bence insanımız aç gozlu 99 depremini hatırlatırım
mestan37 4 yıl önce
hamidiye de güney cephe ve yüksek giriş 80m2 ev hemde sıfır 110bin lira. daha düşüğe de var.