banner851

banner955

DÜZCE VALİLİĞİ'NE YENİ TALİMAT

İçişleri Bakanlığı, maske takma zorunluluğuna uymayanların 3 gün süreyle uyarılıp bilgilendirilmesi, 22 Haziran Pazartesi itibarıyla bu kuralı ihlal edenlere 900 lira para cezası kesilmesine ilişkin Düzce Valiliği'ne talimat verdi.

Gündem 19.06.2020, 10:39
9988
DÜZCE VALİLİĞİ'NE YENİ TALİMAT
banner1032

Bakanlık, yeni tip koronavirüs tedbirlerinden maske kullanımı zorunluluğuna ilişkin 81 il valiliğine talimat gönderdi.

Salgınının, halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına kişiler arası mesafe ve kişisel temizlik kurallarına uymanın yanı sıra maske kullanımının da son derece önemli olduğuna işaret edilen talimatta, il/ilçe umumi hıfzıssıhha kurulu kararları doğrultusunda valiliklerce il genelinde ya da belirli alanlarda maske takma zorunluluğunun getirildiği anımsatıldı.

Kontrollü sosyal hayat döneminde vaka sayılarının artmaması için tedbirlerin eksiksiz uygulanmasını ve tüm illerde maske kullanımına yönelik denetimlerin artırılmasını isteyen Bakanlık, denetimlerde dikkat edilecek hususları da gözden geçirerek bazı kararlar aldı.

3 gün süreyle uyarılacaklar

Buna göre, bugün, yarın ve pazar günleri denetim ve kontrollerde maske kullanım kurallarına aykırı davranan vatandaşlar ve iş yerleri ikaz edilip bilgilendirilecek.

Maske kullanım kurallarına aykırı hareket edenlere 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren ülke genelinde uygulama birliği olacak şekilde Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi uyarınca 900 lira idari para cezası uygulanacak.

Bakanlık, valiler tarafından gerekli planlamaların yapılmasını, uygulamada herhangi bir aksaklığın yaşanmamasını istedi.

İllerde maske kullanımı zorunluluğu

Maskenin, 48 ilde hayatın tüm alanlarında, 33 ilde ise alışveriş merkezi, market, restoran, kafe ve kuaför gibi insanların toplu halde bulunduğu iş yerlerinde takılması zorunluluğu bulunuyor.

Yorumlar (7)
Düzceli 2 yıl önce
Sokaklar kadar iş yerleri ve kafeler çok önemli
caddeli 2 yıl önce
isabet olur yayıldığı kadar yayıldı zaten insanlarda bir bencillik başladı bu iş bireysellikten çıktığında kendinden başka insanları düşündüğünde ancak biter yoksa halimiz harap sosyal mesafe yok maske yok inek sürüsü gibi yaşıyoruz
ibrahim 2 yıl önce
daha önce 3150 tl ceza verilenler ne olacak 900 tl ye düşürülecek mi
Selçuk turan 2 yıl önce
Onuda görücez kaç kişiye ceza kesilecek
gezegen 2 yıl önce
vatandas bi yana çoğu esnaf takmıyor,zabıta ya da polis gitti mi laylaylom devam,uyarıyorsun lakayıt lakayıt tavırlar.Ben şahsen maskesi olmayan,maskesiz müsteri kabul eden esnaftan alışveriş yapmıyorum..
Düzceli 2 yıl önce
Az önce konuralp teki pazarda idim zabıtası.bekcısı esnafındamaskeler boyunlarında devletten gören halkta başka yerine takacak omaskeleri
sanayici 2 yıl önce
Sanayide maske takan yok esnafta dahil lokantalar sıkı denetilmiyor denetildikten sonra maskeler cıkarılıyor vatandaşta bir vurdum duymazlık var Allah sonumuzu hayır eylesin
13
kapalı