banner851

banner614

DÜZCE VALİLİĞİ UYARDI

banner619

Düzce Valiliği, kış aylarının gelmesiyle beraber yaylalar ve yüksek noktalarda oluşan ani kar yağışlarının gezi, seyahat, kamp veya spor aktivitelerinde bulunan vatandaşlar için tehlikeli durumlara yol açabileceğine açıklayarak, bu alanlarda etkinlik planları yapılmadan önce, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün internet sitesinden saatlik ve günlük hava durumlarının takip edilmesi gerektiğini belirtti.

banner846
Gündem 05.12.2019, 12:18
5341
DÜZCE VALİLİĞİ UYARDI
banner844

1 Aralık'ta Uludağ’da zirveye doğru yürüyüşe çıktıktan sonra haber  alınamayan iki dağcı ardından Düzce Valiliği  vatandaşları uyardı. Kış aylarının gelmesiyle beraber gezi, seyahat, kamp veya spor aktivitelerinde bulunan vatandaşların, yüksek dağ kesimleri ve benzeri alanlarda ani kar yağışları, sis, buzlanma ve don gibi olaylara karşı tedbirli olunması istendi.
 
Açıklamada, bu alanlarda etkinlik planları yapmadan önce, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün internet sitesinden saatlik ve günlük hava durumu tahminleri ile Düzce’de hava durumu ile ilgili olarak Valilik tarafından paylaşılan anlık hava durumu tahminleri ve yerel medyanın takip edilmesi, olası mahsur kalma ve hayati tehlike durumuyla karşılaşmamak adına göz önünde bulundurulması gereken önemli bir husus olduğu belirtildi.
 Düzce Valiliği, yüksek kesimler ve ıssız alanlarda mobil operatörlerin sinyal kalitesinin düşük olması veya hiç sinyal alınamamasından dolay olası acil bir durumlarda, acil yardım ekiplerine haber vermeyi zorlaştırabildiği ifade edildi. Yayla, dağ ve yüksek kesimlere ulaşımı sağlayan araçların donanımları ve lastiklerinin kış şartlarına uygun olması, araçlarda zincir ve çekme halatının bulunmasının gerekliliği vurgulandı.
 
Son olarak kış mevsimi dolayısıyla Düzce genelinde kötü hava şartlarının meydana getirebileceği olumsuzluklar nedeniyle vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için,  Düzce Valiliği koordinasyonunda, Düzce merkez ve ilçelerinde tüm kamu kurum ve kuruluşları tarafından gerekli bütün tedbirlerin alındığı açıklandı.
 

 
Yorumlar (14)
hamza 2 yıl önce
Zengin tatili
kasabalı çilekeş 2 yıl önce
kampçıların atası soner çevik.
Beygirhane 2 yıl önce
Karda kışta aman kardeşim dikkatli ol yoksa zor durumda kalırsın göz önünden ayrılma bizleri üzme. Yaz gelsin kapma gidersin yaz var kış var ne acele iş var.
Fen Lisesi 2 yıl önce
Kendi içsel disiplinini gösteriş üzerine yıkmış bir şişkodan daha ne beklenirdi ki? Uyuz!
Terelellim Kayığı 2 yıl önce
Uyarıları dikkate alalım yoksa mahsur kalırız aman dikkat karla soğukla şaka olmaz. Doğayla hiç olmaz. Doğaya dost ol rakip olma, derim ve giderim "boncuk gözlü kız"a selam olsun burdan.
Pasaklı Kız 2 yıl önce
Ay o ne öyle bi iri gövdeli kampçı var adı çadırpatlatan olsun onun. Güya bir iş yapıyor kamp telsiz falan harreketlere bak harreketlere yahu sana mı kaldı bu işler.
Risk 2 yıl önce
Öyle kendinize güvenip de oralara gitmeyin kurtarma ekipleri de bi yerden sonra yardım edemiyor çünkü hava şartları malum.
Piramit Haber 2 yıl önce
Hava koşulları tecrübe dinlemez ne olursan ol durdurur seni. O yüzden söyleneni hafife almayın oralara gitmeyin. Aramak ayrı bir zorluk.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık