banner851

banner614

DÜZCE VALİLİĞİ’NE YAZI ULAŞTI

banner619

Sağlık Bakanlığınca, hekimler tarafından yazılan kağıt reçetelerin bulaş riski nedeniyle asgari düzeyde kullanılmasını içeren yazı, Düzce Valiliği’ne ulaştı.

banner846
Gündem 02.04.2020, 14:40
7689
DÜZCE VALİLİĞİ’NE YAZI ULAŞTI
banner844

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünce, kağıt reçete hakkında, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) ile 80 ille birlikte  Düzce Valiliği’ne yazı gönderildi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından Kovid-19'un pandemik hastalık ilan edildiği anımsatılan yazıda, "Bakanlığımızca ülkemizde Kovid-19'un yayılmasının önlenmesi, ihtiyaç planlamaları ile stok ve tedarik yönetiminin etkin yapılması, ülkemizde ürün erişilebilirliğinin temin edilmesi, sağlık hizmeti sunumunun aksamaması ve kamu sağlığının korunması amacıyla gerekli tedbirler alınmış ve alınmaya devam etmektedir." ifadelerine yer verildi.

Yazıda, şunlar kaydedildi: "Bakanlığımız Bilim Kurulundaki öğretim üyelerinden oluşan komisyonla yapılan toplantı sonucunda alınan kararlar doğrultusunda, kağıt reçete kaynaklı kontaminasyon riski göz önünde bulundurularak bulaş riskinin önlemesi amacıyla hastanelerde doktorlar tarafından kağıt reçetelerin asgari düzeyde kullanılmasının tavsiye edildiği hususunda bilgilerinizi ve gereğini arz ederim."

Yorumlar (9)
F.d 1 yıl önce
Eşim örma tekstilde çalışıyor ben ise hergün SAKARYA ya işe gidip geliyorum.Evde ise yolumuzu gözleyen 14 ve 4 yaşında iki tane kızım var.Eşim,üretilen aynı kıyafete kendisi ile beraber en az 50 kisinin elinin temas ettigini söylüyor.Hangi önlem hangi tedbirden bahsediyorsunuz Allah aşkına.
Muhsin Bulut 1 yıl önce
İnsanlar evde kalırken her evden dışarıya çıkan kişiler yada bunca sokaklarda, banka veya PTT kuyruklarında sosyal mesafeyi dâhi koruyamayan maskesiz belki de enfekte insanlar nereye kadar bu salgın önlenecektir. Evlerdeki de kuyruklarda olanlarda hepsi büyük risk altında.tek çare herkesin toplu sokağa çıkma yasağı ve büyük organizasyon.bilim kurulunun kararları ile olabilir
Önlem yok 1 yıl önce
Düzcede fabrikalar calismakta isveren fabrikayi kapatmiyor hayatimiz risk altinda siz neyin önleminden bahsediyosunuz. Evde annem tansiyon babam seker hastasi serviste 18 koltuk var biz 15 kisi otuyoruz alinan önlem yok ölümle burun burunayiz..
Eray 1 yıl önce
İşyeri kapananlarada yardım edersiniz öküz değilsiniz okadar
Adnan 1 yıl önce
Örma tekstil çalışıyor eşlerimiz orada biz virüsten korunmak için tatildeyiz sayın valim eşim eve getirmiş olsa biz neyin tatilini yapıyoruz neden korunuyoruz
Zeki 1 yıl önce
İyi güzelde calişanlar ne olacak tüm halkımız on gün karantinada olmamız gerek lakin hayin cok
Örma tekstil calısanı 1 yıl önce
Sayın valım bız calısanlar yıne hala aynı sekılde calısırken sız hangı önlemden bahsediyor sunuz
Hafız 1 yıl önce
Şu hocaların yazmakta olduğu muskalarada bir düzenleme yapılsın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
kapalı