banner851

banner955

DÜZCE VALİSİ ATAY UYARDI: “YOLA ÇIKMAYIN!”

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle TEM Otoyolu Düzce ve Bolu kesimi iki yönlü trafiğe kapandı. Bolu Dağı Tünelinin ulaşıma kapanması ile mahsur kalan 10 aracı kurtarmak için çalışmalar devam ediyor. Düzce Valisi Cevdet Atay, yeni bir duyuruya kadar Düzceli vatandaşların yola çıkmamalarını istedi.

Gündem 23.01.2022, 21:34 23.01.2022, 21:46
4922
DÜZCE VALİSİ ATAY UYARDI: “YOLA ÇIKMAYIN!”
banner986

Düzce’de etkili olan kar yağışı akşam saatlerinde TEM Otoyolu Kaynaşlı Bakacak ve Bolu kesiminde tipiye dönüştü. Tipi nedeniyle TEM Otoyolu Düzce ve Bolu kesimi çift yönlü olarak ulaşıma kapandı. Bolu Dağı tünelinin ulaşıma kapanması ile TEM otoyolunda 10 araç mahsur kaldı.

Düzce ve Bolu’dan bölgeye sevk edilen çok sayıda ekip, mahsur kalan araçları kurtarmak için çalışma başlattı.

TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu Bolu Dağı Geçidini yeniden trafiğe açmak için Karayolları Bölge Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiği bildirildi.

Düzce Valisi Cevdet Atay ise, yaptığı açıklamada, TEM otoyolunu kullanacak Düzceli vatandaşların ikinci bir duyuruya kadar, trafiğe çıkmamalarını istedi. Vali Atay; “Düzce-Gerede arası otoyol ve Devlet yolu yoğun kar ve tipiden dolayı kapanmış olup, kar ve buz mücadelesi çalışmaları devam etmektedir. Bu nedenle İstanbul-Ankara, Ankara-İstanbul İstikametlerinde yeni bir duyuruya kadar yola çıkılmaması gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” dedi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu