banner614

DÜZCE VALİSİ ATAY’DAN 23 NİSAN MESAJI

banner619

Düzce Valisi Cevdet Atay, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. yıl dönümünü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak Düzceliler’in bayramını kutladı. Çocuklara seslenen Vali Atay, “İnanıyorum ki sizler istikbalde sadece kendi milletimizi yüceltmekle kalmayacak tüm insanlığın derdiyle dertlenip dünyaya düzen veren eller olacaksınız” ifadelerini kullandı.

banner846
Gündem 23.04.2021, 11:06 23.04.2021, 14:18
360
banner844

Düzce Valisi Cevdet Atay, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. yıl dönümünü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bugünün TBMM’nin kuruluşunun 101. Yılı olduğuna dikkat çeken Vali Atay, “Türk Milleti kendi yazgısını belirleme hakkını elde etmek için mücadele ederken bu meclis, Millî Mücadele’nin merkezi olmuştur. Bugün de Türkiye Büyük Millet Meclisi; devletimizin, demokrasimizin ve istikbalimizin en büyük güvencesidir” ifadelerini kullandı.

23 Nisan’ın dünya üzerinde çocuklara armağan edilen tek bayram olduğuna değinen Atay, Bu bayramın geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan edilmesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşlülüğü ve güçlü liderliğinin en büyük örneklerinden birini görmekteyiz” cümlelerine yer verdi.

“DÜNYAYA DÜZEN VEREN ELLER OLACAKSINIZ”

Mesajının devamında bugün bayramlarını kutlayan çocuklara ayrı bir parantez açan Atay, “Sevgili Çocuklar, 23 Nisan Bayramı’nız kutlu olsun. Dünün çocukları olarak sevincinizi ve coşkunuzu büyük bir mutlulukla paylaşıyoruz. İnanıyorum ki sizler istikbalde sadece kendi milletimizi yüceltmekle kalmayacak tüm insanlığın derdiyle dertlenip dünyaya düzen veren eller olacaksınız” cümlelerini aktardı.

Atay mesajının sonunda, “TBMM'nin ilk başkanı Mustafa Kemal Atatürk'ü, Birinci Meclis üyelerini, Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Aziz milletmiş 2 ay önce
Kara Türkler dediğimiz kesimin bile parasını basıp Gri Pasaportuyla :) Almanya'ya kaçtığı bir dönemde yaşadığı çölü unutmuş olabilir mi acaba? Türk Tipi bürokratlar tam bir vodvil :) :) :)
20°
açık