banner851

banner955

DÜZCE YERİNDE SAYIYOR!

Türkiye'nin yaşamak ve çalışmak için en iyi şehirleri açıklandı. Forbes'in artık gelenekselleşen araştırmasında Düzce'nin sıralamadaki yeri değişmedi. 2015 yılında 49 sırada kendisine yer bulan Düzce, 2016 yılında da aynı numaraya yerleşti. Bu durum daha yaşanabilir bir şehir olması istenen Düzce'nin yerinde saydığını gösterdi. Komşu iller ise zirveye doğru emin adımlarla ilerliyor.

Gündem 29.05.2017, 12:48 29.05.2017, 15:19
4990
Dünyaca ünlü Forbes Dergisi, geleneksel olarak yayınladığı "İş Yapmak ve Yaşamak İçin En İyi Kentler" araştırmasının sonuçlarını yayınladı. 2016 araştırmasında komşu iller yükselişleri ile dikkat çekerken, Düzce yine kendisine orta sıralarda yer bulabildi. 

4 ana kategoriden oluşuyor
İş dünyasından haberler veren dünyaca ünlü bir ekonomi dergisi olan Forbes, "İş Yapmak ve Yaşamak İçin En İyi Kentler" araştırması, 94 başlıktaki veri setine göre hazırlandı. Oluşan veri seti; Beşeri Sermaye ve Yaşanabilirlik, Marka Becerisi ve Yenilikçilik, Ticaret Becerisi ve Üretim Potansiyeli, Erişilebilirlik olmak üzere 4 ana kategoriden oluşuyor.

Düzce 49. sırada yer aldı
Araştırmanın 2016 yılı sonuçları, Düzce için çarpıcı oldu. Türkiye'nin yaşamak ve çalışmak için en iyi şehirleri araştırmasının 2015 sonuçlarına bakıldığında 49. sırada olduğu görülen Düzce, 2016 yılında da yerini korudu.

Düzce'de ilerleme yok
Öte yandan sadece Forbes araştırmasında değil, çeşitli kurum ve araştırma şirketleri tarafından yapılan "Türkiye'nin en yaşanabilir şehirleri" sıralamasında da zirveye çok uzak olan Düzce'nin artık yaşamak için ideal şehirler arasında boy göstermesi şehirleşme açısından da büyük önem taşıyor. Son yıllarda ekonomi, sağlık ve eğitim altyapısını iyileştiren ve turizmini güçlendiren Türkiye'nin en genç ilinde henüz gelişme atağının meyveleri yenmiyor. Sürekli kendisine orta sıralarda yer bulması, ilerleme kaydedilmediğini gözler önüne seriyor. Tanıtım odaklı çalışmalar, sosyal hayata yönelik projeler ve her yıl büyüyen üniversitesi ile Düzce'nin hızlı adımlarla en yaşanabilir yer olmaya doğru ilerlemesi bekleniyor.

Komşularda dikkat çeken yükseliş
Öte yandan son yıllarda hayata geçirilen yatırımlar, sosyal ve kültürel projelerle yaşam kalitesi yüksek iller arasında sivrilmeye başlayan komşu il Bolu ise araştırmada 23. oldu. Zirveye en yakın komşumuz Kocaeli 5'te, bir çok kategoride büyük kentleri bile sollayan Yalova, sıralamada 7'ye yerleşirken, büyükşehir Sakarya ise 12. sırada yer aldı. Ekonomi ve sanayi açısından bakıldığında metropollerin yükselişinin bütün açıklığıyla görüldüğü araştırmanın tepesinde İstanbul bulunurken, onu Ankara ve İzmir takip etti. Son sıranın sahibi ise Muş oldu.
banner844
Yorumlar (20)
Elif 6 yıl önce
Evet katılıyorum akrabaya deyil halkı ayırmadan hizmet eden kişi gelir inşAllah ortada yapılan gosterisli şeylere aldanmiyoruz kenarda köşede fakir fukara var onlari is sahibi edip yardım etmemiz gerekiyor .kul hakkı önemli
Gizem 6 yıl önce
Gerçekten de yerinde sayıyor eski başkan daha iyiydi
Furcia 6 yıl önce
Koskoca başkanlar birliği başkanı olduğu için ona sanmıyorum ki dokunsunlar ama çok kişi şundan şikayetçi akraba kolu komşu Allah zaten soracak kuşkumuz yok dA bu düzeni bozmak şart verlhasıl.
Duzceli 6 yıl önce
Ismail bayram gibi biri lazim size keles fazla geldi duzceye
erol 6 yıl önce
bize çok bile.normal şartlarda 75civarı çıkmamız lazım .neyimize 49 çıkmış çok merak ediyorum.geri kalmış dediğimiz doğudaki anadoludaki birçok il altyapı sorununu bitirmiş.kayalık dağlık alanlar olduğu için gelişemiyorlar.şaibede yok.
:) 6 yıl önce
yaşasın keleş imparatorlugu
Keleş gider sanırm 6 yıl önce
Cumhurbaşkanımız şikayet olan belediyelerle ilgili ekip kuruyor.Düzceyede el atarlar inşAllah, akrabaya değil halka hizmet eden biri gelir inş.
bravooo 6 yıl önce
yaşasın keleş ailesinin belediyesi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın