banner851

banner614

Düzce'de 17. Yerel Medya Semineri

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından Düzce’de “17.Yerel Medya Eğitim Semineri” düzenleniyor.

banner619
Gündem 22.06.2009, 21:03
212
Düzce'de 17. Yerel Medya Semineri

Seminer, Düzce Valiliği’nin işbirliğiyle 25-26 Haziran 2009 tarihlerinde Düzce Hızel Otel’de gerçekleştirilecek.Düzce’nin yanı sıra Bolu, Zonguldak, Sakarya, Kocaeli il ve ilçelerinden yaklaşık 150 ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’den 6 medya mensubunun yanı sıra, Türkiye’de yerleşik 3 yabancı basın mensubu katılacağı seminer iki gün sürecek. 


Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan ERİNÇ, Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi BİLGİN, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Ertan CİLLOV, Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Ahmet TEK, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdülrezak ALTUN, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erkan YÜKSEL, Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ertuğrul YAMAN, TV 8 Program Yapımcısı Erkan TAN, Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilci Yardımcısı Metehan DEMİR, KKTC’den Dış Basın Birliği Başkanı Fevzi TANPINAR, Al Jazeera Satellite Channel Türkiye Muhabiri Omar A. Radi KHASHRAM, ATV Ankara Temsilcisi Mehmet AKARCA, İHA Genel Müdür Yardımcısı İsmail BALLI, RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkan Yardımcısı Emir M. ULUCAK ve BYEGM Basın Şube Müdürü Nazan ER'in katılacağı seminerde konuşmacıların, yerel medya mensuplarına; “Kişilik Hakları ve Medya”, “Medyada Kadın Olmak”, “Yerel Medya Neden Önemli”, “Medyanın Şiddeti Sıradanlaştırması”, “Foto Muhabirliğinin Etik Kuralları” gibi tartışma konuları ile “Görüşme Teknikleri, Haberlerin Hazırlanması, Haber Fotoğrafçılığı, Ajans Haberciliği, Radyo TV Yayıncılığı, Gazetecilikte Dil ve Yazım, Haber Yazma Teknikleri, Gazeteci Kimliği, KKTC Medyası” gibi teknik konularda sunum yapacaklar.


Seminerin düzenleneceği Düzce Hızel Otel'de BYEGM tarafından hazırlanan “Türk Basını (1830-1938) ve Yerel Medya” adlı bir fotoğraf sergisi açılacağı ve seminer süresince açık kalacağı belirtildi.

banner844
Yorumlar (0)