banner851

banner614

DÜZCE’DE 3 FİRMA TESPİT EDİLMİŞTİ

banner619

Fahiş fiyat uygulayan firmaları ifşa eden Ticaret Bakanlığı işin peşini bırakmıyor. Düzce’de 2 medikal, 1 eczane olmak üzere 3 firmanın yüksek fiyatla halkı mağdur ettiği ortaya çıkarken, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Fahiş fiyat uyguladıkları iddiasıyla şu anda yaklaşık 7 bin 400 firma daha inceleme altında, savunmalarını istedik." dedi.

banner846
Gündem 04.04.2020, 09:30
2620
DÜZCE’DE 3 FİRMA TESPİT EDİLMİŞTİ
banner844

Reklam Kurulunca koronavirüs salgını nedeniyle talebi artan ürünlerde fahiş fiyat uygulayan firmaların isimlerini önceki gün açıklayan Ticaret Bakanlığı, sıkı denetimde kararlı!

Düzce’de 1 eczane, 2 medikal

Düzce'de faaliyet gösteren 1 eczane ve 2 medikal firmasının her birine fahiş fiyat uyguladıkları gerekçesiyle 10 bin 475 TL para cezası kesilirken, söz konusu firmaların maske ve dezenfektanda yüksek fiyat uyguladığı açıklanmıştı. Koronavirüs salgınını fırsata çevirmek isteyenlere göz açtırmamakta kararlı olan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, özel sektör temsilcileriyle düzenlenen 11. İstişare Kurulu toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Pekcan, ihracatta 2020 yılına çok iyi başladıklarını ancak Kovid-19 etkisiyle mart ayında beklenildiği gibi gerileme görüldüğünü hatırlatarak, bunu telafi etmek için temassız ticaret uygulamasını hayata geçirdiklerini anlattı.

“Önceliğimiz üretim ve ihracatın sürekliliği”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan sanayici, üretici, tacir, esnaf, ihracatçı ve birçok sektörü kapsayan destek paketinin sektörler tarafından da çok olumlu karşılandığını dile getiren Pekcan, "Önceliğimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın da hep altını çizdiği gibi üretim ve ihracatın sürekliliği ve istihdamın muhafaza edilmesi." dedi.

Pekcan, bu sürecin el, güç birliği ve dayanışma içinde hep beraber atlatılacağına inancının tam olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Devlet ve özel sektörün iş birliğine en güzel örnek bizim İstişare Kurulu toplantılarımızdır. Bu toplantıların kilit bir rol oynadığına inanıyorum. Koronavirüs pandemisinin ticaret hayatımıza olumsuz etkisini en aza indirmek ve bu sürecin ardından geçiş sürecini de en hızlı şekilde atlatarak, yeni dönemde başarılarımız için atılması gereken adımların belirlenmesinde STK’lerin görüş ve önerileri bizim için çok değerli. Bakanlığımız ve STK’lerimizin beraberce yapacakları veri analizleri, hedeflerimize ulaşma yolunda önemli katkı sağlayacaktır."

Pekcan ayrıca Fahiş fiyat uyguladıkları iddiasıyla yaklaşık 7 bin 400 firmanın daha inceleme altında olduğunu ve savunmalarını istediklerini açıkladı.

  

Yorumlar (3)
Bosver 1 yıl önce
İlk satanlara bakmak lazim
Eczaci yi suclamak basit
Ama medikalcileri denetleyin
Ali 1 yıl önce
İşte buya
Ali 1 yıl önce
Yagmur eczanesi 20 tl lik bruno serum fizyoloji çocukların tıkalı burun acma ve burun temizleme damlasını bana 44 tl verdiler nöbetçi olduklari icin aldik gerekli yerlere sikayet ettik Allah bunlar gibi yapanlarin eline dusurmesin
22°
parçalı bulutlu