banner851

banner955

DÜZCE’DE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Düzce’deki sağlık kuruluşlarında kurulum çalışmaları yakın zamanda yapılacak olan Kapı Güvenlik Sistemleri ile ilgili açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘Şiddete bir engel koyuyoruz.’ ifadesini kullandı.

Gündem 18.07.2022, 13:15 18.07.2022, 19:23
3769
banner986

Son dönemde ürkütücü boyutlara ulaşan sağlıktaki şiddete ‘güvenlik tedbirleri’ üst seviyeye çıkartılarak ‘dur’ denmesi amaçlanıyor. Uzun süredir sağlıkçıların beklentisi olan hastaneye girişlerde kesici, delici ya da silahlı aletlerin girişini engelleyecek kapı dedektörleri için çalışma sonunda başlatıldı.

81 ilde uygulanacak ve Düzce’de de hazırlık süreci devam eden "Kapı Güvenlik Sistemleri" ile ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanelerde uygulamaya konulan yeni sistemle "şiddete bir engel koyulduğunu" bildirdi.

Güvenlik görevlilerinin başında bulunduğu Kapı Güvenlik Sistemleri'nin sağlık çalışanları adına halk tarafından memnuniyetle karşılandığını belirten Koca, "Ülke geneline yayılacak sistemle şiddete bir engel koyuyoruz. Bir değişim de hizmet alırken ki davranışta olmalı. Daha fazla anlayış da bir katkı." ifadelerini kullandı.

Koca, ayrıca "DoktorumaSaygı" etiketiyle paylaştığı mesajlarında, "Bu doktorlar, balkonlara çıkıp alkışladığımız doktorlardır. Türkiye, bizden de bir doktor çıksın diyen ailelerin ülkesidir." ifadelerine yer verdi.

banner844
Yorumlar (3)
Vatandaş ö 1 ay önce
Tedbirde alın tabiki suç işleyenin cezasınıda verin hiç acımadan bu sağlıkları da denetleyinde işlerini doğru düzgün yapıyorlarmı yapmuyorlarmı görevini yapmayanada devlet eyvAllah etmesin kimse bulunmaz hint kumaşı deyil
zengin adam 1 ay önce
Boşuna milletin milyonlarca lirasını heba etmeyin.Şiddet zihinlerde engellenir,bunun yolu da medeniyetten geçer.önce ülke yönetimi medeni olacak,sonra milleti medeni yönetecek...millet te medeniyete alışacak....
vatandaş 1 ay önce
Olmaz kardeşim olmaz bu iş kapıyla olmaz adam morg tarafından cıkar sokacaksa yine sokar bu iş önce eğitimle başlar yoksa ne yapsan nafile saygılar
21
açık