banner851

banner614

DÜZCE’DE ÇATIRDAMA VAR MI?

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun liderliğinde kurulan Gelecek Partisi henüz 1 yılını yeni doldurmuşken istifa depremiyle sarsıldı. Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes, il yönetimi olarak biat eden bir teşkilat olmalarının istendiğini savunarak “vatana, millete zaman ve enerji kaybettirmenin anlamı olmadığı” gerekçesiyle toplu şekilde istifa ettiklerini açıkladı. Öte yandan Vildan Yıldız başkanlığında teşkilatlanma çalışmaların yürüten partinin Düzce yönetiminde de istifa yönünde değerlendirmeler yapıldığı konuşulurken Başkan Yıldız iddiaları yalanlayarak teşkilatlanma çalışmalarına hızla devam ettiklerini vurguladı.

banner619
Gündem 29.12.2020, 11:45 29.12.2020, 11:55
4059
DÜZCE’DE ÇATIRDAMA VAR MI?

Eski Başbakan ve AK Parti eski Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun liderliğinde kurulan Gelecek Partisi birinci yaşını henüz yeni doldurmuşken istifalarla sarsıldı. Partinin Sakarya İl Başkanı Ender Serbes, il yönetimiyle birlikte toplu olarak partiden istifa ettiklerini açıkladı.

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİ OLACAĞIMIZI ZANNETTİK”

Serbes yayınladığı basın açıklamasında, " Sakarya Gelecek Partisi teşkilatı olarak 23 Ocak’tan bugüne kadar faaliyet gösteriyoruz. İl başkanlığı olarak çalışma ekibimizi Sakarya’nın bir mozaiği olacak şekilde oluşturmaya gayret ettik. Derdi vatan, millet olan, ülkesine hizmet etmek isteyen, samimi güzel insanlardan yönetim oluşturduk ve yola çıktık. Bizler Gelecek Partisi’nin programını ve tüzüğünü okuduk, onun siyasetini yaptık. Adil olduk, samimi olduk, şeffaf olduk. Ülkemizin geleceği olacağımızı zannederek, sorunlara çözüm sunacak siyaseti ortaya koymak için gece gündüz canla başla çalıştık" ifadelerine yer verdi.

“BİAT EDEN BİR TEŞKİLAT OLMAMIZ İSTENDİ”

Açıklamanın devamında, " Sakarya’da teşkilatlanmanın maddi-manevi yükünü çektik. Ancak biat kültüründen gelen ilkesizlerin baskı ve zorlamalarına maruz kaldık. Bizden çalışan/üreten bir teşkilat değil, biat eden bir teşkilat olmamız istendi. Kabul etmedik, direndik. Bizler, Türkiye’nin ilkesiz siyasetçilerine karşı bir duruş sergilemek, alternatif olabilmek için bu yola çıktık. İlkesiz siyasetçilerin siyasi hedeflerine hizmet etmek için değil.

“DAVUTOĞLU İSTEDİĞİ KADAR DEMOKRASİDEN DEM VURSUN”

Genel Başkan Ahmet Davutoğlu istediği kadar hukukun üstünlüğünden, adam kayırmacılığın yapılmayacağından, ileri demokrasiden dem vursun. İştir kişinin ayinesi, lafa bakılmaz. Şunu gördük ki haksızlığı kendisine yakın olanlar yaptığında adil değil, taraf olmaktadır" ifadelerine yer verildi.

“MİLLETE ENERJİ KAYBETTİRMENİN ANLAMI YOK”

Açıklamanın sonunda ise, " Türkiye’de zaten adam kayıran, adaleti hiçe sayan, halkı yanıltan partiler var. Bunlardan bir tane daha sıfırdan inşa etmenin vatana, millete zaman ve enerji kaybettirmenin bir anlamı olmadığına inandığımızdan Sakarya teşkilatı olarak bizler görevlerimizden ve partiden istifa ediyoruz. Bu vesile ile bizi yalnız bırakmayan, teveccüh gösteren Sakaryalı hemşerilerimize ve görev süremiz boyunca birlikte olduğumuz tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz" denildi.

‘DÜZCE TEŞKİLATI İSTİFAYI DÜŞÜNÜYOR’ İDDİASI

 Öte yandan geçtiğimiz temmuz ayında Vildan Yıldız’ın kurucu il başkanı görevine getirilmesinin ardından teşkilatlanma çalışmalarına başladığı Düzce teşkilatında da kırılmalar yaşandığı iddia edildi. Sakarya teşkilatında yaşanan toplu istifanın ardından Düzce’de istifa yönünde değerlendirmelerin yapıldığı konuşulmaya başlandı.

YILDIZ: BÖYLE BİR KONU YOK, DÜZCE İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

İddialarla ilgili Öncü Haber’e konuşan Gelecek Partisi Düzce İl Başkanı Vildan Yıldız, gündemde böyle bir konunun olmadığını ve iddiaların gerçeklikten uzak olduğunu söyledi. Yıldız, ekibiyle birlikte Gelecek Partisi çatısı altında Düzce için yürüttükleri çalışmalarına süratle devam ettiklerini açıkladı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (2)
Madur 10 ay önce
Milletin sana verdiği yetkiyi talimatlar bıraktın şimdi ne yüzlen ortaya çıktın
gladyo 10 ay önce
Tabi canım,trojanlar devrede.iktidar partisinde bilrerk harama bulaşmamış nadir kişilerdendir Davutoğlu