banner851

banner955

DÜZCE’DE DOKTORLAR GREV KARARI ALDI

Konya'da görevi başında öldürülen hekim Dr. Ekrem Karakaya'nın ardından Türkiye Tabipler Birliği’nin (TTB) çağrısı ile Düzce’deki doktorlar 2 günlük greve gitti. Bu nedenle Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ve Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde, acil servis dışında sağlık hizmeti verilemiyor.

Gündem 07.07.2022, 14:41 07.07.2022, 17:22
6100
banner986

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya’nın, Konya'da silahlı saldırı sonucu görev yaptığı Şehir Hastanesi'ndeki klinikte öldürülmesinin ardından TTB’nin çağrısı ile Türkiye genelinde olduğu gibi Düzce’de de doktorlar grev kararı aldı.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde 250, Tıp Fakültesinde ise 300 doktor grev yaparken, her iki hastanede de acil servis dışında sağlık hizmetleri durdu. Yarında devam edecek olan grev ile ilgili Düzce Atatürk Devlet Hastanesi önünde doktorlar basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında CHP İl Başkanı Semih Cemşit, DEVA Partisi İl Başkanı Murat Caymaz, Gelecek İl Başkanı Vildan Tokaliç de destek verdi.

Hekimler tarafından okunan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Acımız büyük, kaybımız tarifsiz. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız. Biz hekimler, ‘artık tükendik’ dedik, dinlemediniz. Biz hekimler ‘sağlık hizmeti verdiğimiz kamu kurumlarının içerisinde sözel, fiziki uğruyor, hatta öldürülüyoruz’ dedik, duymadınız. Biz hekimler şiddete karşı göstermelik kanunlarla değil, caydırıcı hükümler içeren kanunların çıkarılmasını bekliyoruz dedik, görmezden geldiniz.

Halkımıza doğru tanı koyabilmek için en az 15 – 20 dakika muayene süresi ayırabilmek istiyoruz. MHRS randevularını 5 dakika bir vererek, üzerine randevusuz hasta da bakılması isteyerek, hastanelerde kalabalıkları arttırarak, şiddete davetiye çıkartıyorsunuz dedik, umursamadınız. Kışkırtılmış sağlık sistemi söylemlerinizle, sağlık sistemindeki her aksaklığın tek sebebi hekimlermiş gibi gösterdiniz. Bizleri koruyamadınız. Muayene odalarımızı, savaş alanlarına çevirdiniz, öldürüldük, öldük. Bizleri duymayan, görmeyen muhatap almayan siyasi otorite ve devlet yetkilileri bugün on binlerce hekim olarak sizlere sesleniyoruz ve diyoruz ki; Dr. Ekrem Karakaya siz yazmasanız da görev şehididir.”

banner844
Yorumlar (19)
Vatsndas 1 ay önce
Yazıklar olsun
Ahmet hakan 1 ay önce
Bu doktorlara ozaman heryerde grev uygulamak lazım bakkkallar ekmek vermesin garsonlar serbis yapmasın kısasa kısas cagsudakiler doktor değil ozaman
Yani sur3si 1 ay önce
Bazıları hariç anket yapın 20 dk boyunca doktor odasında kalan çıksın ben diplomamı yirtacam
Şaban ozkn 1 ay önce
Siz hiç polislerden şehit olunca iş bırakan askerden şehit olunca iş bırakan asker selim kiraz savcımız şehit olurken iş birakan savci gördünüz mü eee bunların ne özelliği var devletin imkanlarıyla biryerlere gelip sırt çevirmek hangi yeminde yzr
Destek 1 ay önce
Destek verecekseniz gidin Bi kuran okuyun mevlit yapın ne faydanız oldu.destek verenlerden belli zaten.
Yorumcu 1 ay önce
Doktorlarımız için giderlerse gitsinler diyen akp genel başkanı Suriyeli uyduruk doktorları atıyor şimdi aipe hekimliklerine sınavsız ücretsiz eğitim veriyorlar ve direk atamasını yapıyorlar arapcaya boyoe gecicez heralde
Düzceli 1 ay önce
Doktorlara giderlerse gitsinler diyen zihniyet tedavi edilmeli önce
Düzceli 1 ay önce
Doktorlarımızın yanındayız. Katledilen doktoru saygı ile anıyoruz mekanı cennet olsun. Doktora kalkan eller kırılsın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
açık