banner851

banner955

DÜZCE’DE ERTELEYEN ERTELEYENE…

Düzce’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında toplumsal hayatta meydana gelen "yeni normal" değişiklikler, dünyaevine girecek çiftlerin tercihlerini de etkiledi.

Gündem 04.06.2020, 16:00 04.06.2020, 17:30
3875
banner1032

Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplumsal alışkanlıkların değişmesi bazı gelenekleri de etkilemeye başladı. Kovid-19, Türk örf ve adetlerinin önemli kültür unsurlarından düğün cemiyeti konusunda çiftleri yeniden düşünmeye itiyor.

Salgın kır düğününe yönlendirdi

Düzce’de yaklaşan düğün sezonuna rağmen çiftlerden bazıları düğün yerine nikahı, önceden tarihini belirleyenler ise düğün tarihlerini ertelemeyi tercih ediyor. Dünyaevine girecek çiftlerin tercihleri ise kır düğünü yönünde oluyor.

Düğünler ağustos, eylül ve ekim aylarına erteleniyor

Haziran ve temmuz ayında evlenmek için düğün salonu, fotoğrafçı ve kuaförlerde rezervasyon yapan çiftler, düğün tarihlerinde değişikliğe gidiyor. Bu doğrultuda düğün salonu işletmecileri de hazırlıklarını sürdürüyor. Düğün, davet ve organizasyon üzerine faaliyet gösteren Düzceli esnaflar, mayıs, haziran ve temmuz ayları için yapılan düğün rezervasyonlarının genellikle ağustos, eylül ve ekim aylarına ertelendiğini belirtti. Kimi çiftlerin ise düğünlerini 2021 yılına ertelediği öğrenildi. Müşterilerin salgın nedeniyle yaşanan belirsizliğe bağlı olarak düğünlerini ötelediğini kaydeden esnaflar, yakın tarihte düğün salonlarıyla ilgili gelecek iyi haberleri bekliyor.

banner844
Yorumlar (1)
vatandaş 2 yıl önce
ilk iki fotoğraftaki teyze ile amca burun kıllarına çok güveniyor sanırım, burunlar niye açık? Korona sizin burunlardan giremez mi?
25
orta şiddetli yağmur