banner851

banner955

DÜZCE’DE GÜNLERDİR TRAFİK KİLİT

Karayolları Genel Müdürlüğünün geçtiğimiz günlerde ana arterlerde başlattığı yol ve altyapı çalışmalarından dolayı kapanan kritik güzergâhlar vatandaşı canından bezdirdi. Koskoca bir yaz döneminde hiçbir şey yapılmayıp okulların açılmasıyla çalışmaya başlanması, hem trafiği çekilmez bir hale getiriyor hem de kazalara davetiye çıkarıyor.

Gündem 20.09.2022, 11:49 20.09.2022, 16:46
3582
banner1032

Düzce’de günlerdir devam eden ve ana arterlerden trafik akışının tamamen kesilerek ara arterlere yönlendirilmesiyle tam bir kaosa neden olan yol ve altyapı çalışmaları vatandaşların kâbusu haline geldi.

Geçtiğimiz yaz dönemi yollar boş ve sakinken tek bir işlem yapmayan Karayolları Genel Müdürlüğünün okulların açılmasıyla birlikte gelen çalışma aşkı vatandaşları canından bezdirdi.

E-5 karayolu üzerinde aynı anda Sancaklı Kavşağı, Türkseven Kavşağı ve Çoban Kavşağı olmak üzere okulların açıldığı ilk gün çalışma başlatarak bu güzergâhları trafiğe kapatan Karayolları vatandaşlardan büyük tepki topladı.

“iş bilmezliğin cezasını neden biz çekiyoruz”

Araçların ve öğrenci servislerinin adeta üst üste çıkarak yoluna devam etmek zorunda kalışına isyan eden vatandaşlar; “şu planlamayı bile yapamayacak kadar iş bilmez insanlar yüzünden neden biz eziyet çekiyoruz?” diyerek tepki gösterdi.

POLİS VE VATANDAŞI KARŞI KARŞIYA GETİRİYORLAR

Sabah saatlerinde Çoban Kavşağı’nda çekilen görünler olayın vahametini gözler önüne seriyor. Gideceği yere bir an önce yetişebilmek için metrelerce kuyrukta beklemek istemeyen araç sürücüleri, Ambulans, İtfaiye ve Polis Araçlarının kullanımı için yapılan Emniyet Şeridini ihlal ediyor.

Acil bir durumda kilitlenen trafikte araçların hareket edemeyeceği gözlenirken Polis Ekipleri trafiği düzene sokmakta güçlük çekiyor.

Zaman zaman tansiyonun gerildiği trafikte her sabah ve her akşam bu tatsız manzarayla karşılaştıklarını ifade eden vatandaşlar “bu çalışma kararını alan yetkililer hiç mi düşünmüyor okulların açıldığını bu yoğunluğun olacağını. Koskoca bir yaz boyunca hiçbir şey yapmayıp okulların açılmasıyla milleti bu çileye neden sokuyorlar?” diyerek tepki gösterdi.

“POLİS NE YAPSIN KARDEŞİM?”

Öte yandan bir başka vatandaş ise; “sen şehrin sosyal yapısından bihaber kendi kafana göre çalışma başlatırsan trafik polisi ne yapsın? Yazık günah değil mi? binlerce araç yakıt yakıyor, devletin polis memuru trafiği düzenlemek için burada mesai harcıyor, insanlar mağdur oluyor. Sen bütün anayolları kapatmışsın Polis ne yapsın kardeşim? Bu kadar iş bilmezlik olur mu?” diyerek tepkisini dile getirdi.

Haber: Ahmet Çelik

banner844
Yorumlar (13)
Halkın dili 2 hafta önce
Bilinçsiz ve düşüncesizce bir hareket aynısını geçen yıl da yaptılar pandemide yatıp pandemi bitince yol yapmaya başladılar uzaktan eğitim alan kara yolları ideresi başka ne beklenir ki ( bu siyasi bir olay değil herkes bı tarafından laf çıkart masin)
halk 2 hafta önce
Mimar Sinan Cd.sini yada Bolu Cd.sini Çıkışa hazırlayın..Yeter lan..Nedir bu çektiğimiz...Hepmi kötü olur bu akepe yönetimi...
tıpış tıpış gideceksine c 2 hafta önce
o çoban senmisin...
Seçim 2 hafta önce
Seçim geliyor bazı yerlerde 5 yıldır bulunan çukurların kapatılması lazım değilmi. O seçim gelir ama ey halkı rezil edenler..
Rezillik 2 hafta önce
Pandemiden beri neredeydiniz.? Yıllardır çukur kapatmadınız.! Bu yakıt fiyatları ile birde zaten baştan sona REZİL olan trafiğin hali ortada.! Defolun gidin başımızdan yeter be. Ne tramvayınız biter, ne inşaat PROJENİZ. Sabah akşam çekmek zorundamıyız biz.!
Duzce 2 hafta önce
Yolda çalışanları Bi izleyin. Mesailer ne zaman başlıyor ne zaman bitiyor.
Ali yesirci 2 hafta önce
Rezilliğin daniskası. E5 te ne vardıdayap boz oldu. Asar suyun güney tarafınıdamı karayolları yapıyor. İnsanlara eziyetten başka birşey değil. Ağustos böceği gibi yazın yange yat.
SEKSENBİR61 2 hafta önce
BELEDİYE REİSE OY KAYBETTİRMEYE ÇALIŞIYO GİBİMİZE GELİYOR.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
hafif yağmur