banner851

banner955

Düzce'de İlk Kez İcazet Merasimi Düzenlendi.

Camiler Ve Din Görevlileri Haftası münsebeti ile Büyük Cami’de Aşere Takrib eğitimini tamamlayan Hafız Hasan Kur’an Kursu öğreticisi Rıdvan Yıldız için İcazet Merasimi düzenlendi.

Gündem 03.10.2009, 19:02
264
Düzce'de İlk Kez İcazet Merasimi Düzenlendi.
banner1032

Camiler Ve Din Görevlileri Haftası münasebeti ile Büyük Cami’de bugün Hafız Mehmet Sönmezoğlu tarafından Aşere Takrib eğitimi verilen, Hafız Hasan Kur’an Kursu öğreticisi Rıdvan Yıldız için İcazet Merasimi düzenlendi. Düzenlenen merasime Reisül Kurra hafızlarından İbrahim Tanrıkulu, İstanbul Süleymaniye Camii Baş İmamı Mehmet Sevinç, İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar, çevre İl ve İlçelerden birçok Kurra İmamları katıldı. İcazet Merasimi öncesinde Kurra İmamları tarafından Kur’an ziyafeti verildi. Kalablık Bir Cemaate seslenen Alaaddin Gürpınar “Düzce’de Aşere Takrib eğitimini ilk kez Rıdvan Yıldız aldı. Bundan sonrada bunun devam etmesini diliyorum. ” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Hafız Mehmet Sönmezoğlu rahle-i tedrisinde Aşere Takrib uygulamasını yapan Rıdvan Yıldız, icazetini Reisul Kurra İbrahim Tanrıkulu’nun elinden aldı. Valilik adına İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar tarafından da Rıdvan Yıldız’a plaket verildi. Aşere Takrib uygulamasını kalabalık bir cemaat atyakta izledi. Çoğu vatandaş bu önemli anı cep telefonlarının kameraları ile kaydettiler.

Yorumlar (0)
13
parçalı az bulutlu