banner851

banner614

DÜZCE’DE ÖNEMLİ ORGANİZASYON

banner619

Düzce Üniversitesi Uluslararası Adıge Bilim ve Kültür Festivali’ne ev sahipliği yapacak. 18-20 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinliğe, Adıge Cumhuriyeti’nden ve farklı uluslararası üniversitelerden alanında uzman isimler katılacak.

banner846
Gündem 15.10.2019, 10:41 16.10.2019, 11:16
5675
banner844

Düzenlediği uluslararası bilim, kültür ve sanat organizasyonlarıyla bulunduğu şehre sürekli katkı sunan Düzce Üniversitesi, 18-19-20 Ekim 2019 tarihlerinde Uluslararası Adıge Bilim ve Kültür Festivali’ne ev sahipliği yaparak bir kültür mozaiği olan Düzce’de önemli bir misyon üstlenecek.
Türkiye’nin ilk Çerkez Dili ve Edebiyatı bölümünü bünyesinde barındıran Düzce Üniversitesi, Uluslararası Adıge Bilim ve Kültür Festivali kapsamında düzenleyeceği “II. Uluslararası Adıge Filolojisi Sempozyumu: Adıge Dünyasının Bugünü” temalı program ile Düzce’nin sosyo-kültürel yapısına da katkı sunacak.


Adıge Cumhuriyeti’nden ve farklı uluslararası üniversitelerden alanında uzman konukların katılacağı programda; 3 gün süresince Adıge dünyasına ait dil, tarih, edebiyat ve sosyo-kültür üzerine birçok bilimsel oturum gerçekleştirilecek.


Sempozyumun yanı sıra birçok etkinliğine de sahne olacak Uluslararası Adıge Bilim ve Kültür Festivali, folklor gösterileri, defile ve Adıge şarkılarının yer aldığı koro gibi birçok etkinlik ile katılımcılara unutamayacağı bir kültürel ziyafet sunacak.
Adıge dünyası ile ilgili birçok program ve etkinliğin düzenleneceği Adıge Bilim ve Kültür Festivali’nde, Adıge dilinden Adıge yemeklerine kadar birçok konu kültürel perspektif içerisinde ele alınarak yeni bakış açıları geliştirilecek.


Düzce Üniversitesi ev sahipliğindeki Uluslararası Adıge Bilim ve Kültür Festivali’ne tüm vatandaşların davetli olduğu belirtildi.
HABER:C.ÜSTÜNER
 

Yorumlar (11)
Cerkez 2 yıl önce
Aa adli yorum yapan kardes.ne gordun cerkez ve gurculerden duzcede
hakan vatandaş 2 yıl önce
bariş pınarı harekati nedeni ile festival kismı yetkililer tarafindan iptal edilmış. duyarli rektörlüge ve çerkes toplumuna tesekkürler. sempozyum için başarilar.
Merkez Kırkbir Kırk Beş 2 yıl önce
Bir önceki yorumuda yapan benim yanlışlıkla Göndere tıkladığımdan Kendimi Takdim Edemediğimden,Tekraren Yazdım.Bendeniz Konuralp'ten İmran Aktepe
Merkez Kırkbir Kırkbeş e 2 yıl önce
Yorumlarınızı keyifle, heyecanla takip ediyor ve bir o kadarda yapıcı faydalı buluyorum.
Mete 2 yıl önce
Üniversitemize teşekkürler..bir çok ilke ev sahipliği yapıyor..Kültürel etkinlikler zenginlimizdir..
Duzceli81 2 yıl önce
Böyle giderlerse zaten yakında nesilleri kalmayacak. Bence mevcut olanlarına korumaya alınsın :)
mühendis 2 yıl önce
Adige hangi millet oluyor , laz gürcü falan mı acaba
Kieros 2 yıl önce
Bilim festivali demek doğru olmamış, bilim ile alakalı bir şey yok bunda.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın