banner851

banner614

DÜZCE’DE PARALEL OPERASYONU

banner619

Düzce’de sabah saatlerinde Gülen Cemaati'ne yakınlığıyla bilinen eğitim kuruluşlarına yönelik operasyon için düğmeye basıldı. Eş zamanlı olarak 7 kuruma baskın yapan emniyet ve maliye müfettişleri okul ve dershanelerde arama yaparken, dosyaları ve bilgisayarları incelemeye aldı.

banner846
Gündem 03.09.2015, 09:57
10472
DÜZCE’DE PARALEL OPERASYONU
banner844
Düzce Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, paralel yapıyla mücadele kapsamında Düzce’de Anafem, FEM, Fatih Koleji, Fatih İlkokulu, Ümit Öğrenci Yurdu ve Akçakoca FEM dershanesine operasyon düzenledi.
Gülen cemaatine yakın olduğu öne sürülen Eda ve Burak A.Ş.’ye bağlı 4 okul,3 dershane ve 1 öğrenci yurdunda Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı doğrultusunda inceleme yaptı. Polis, maliye ekipleri Defterdarlık, Milli Eğitim Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Halk sağlığı Müdürlüğü’nden müfettişlerle birlikte kurumların bilgisayar ve fatura kayıtlarını incelediği öğrenildi. Okulların kapılarında bulunan polisler, görevliler dışında içeriye girilmesine izin vermedi. Yapılan çalışmada herhangi kişi veya kişiler gözaltına alınmazken kurumlarda yer alan dosyalara polisler tarafından el konuldu.Yorumlar (0)
17°
parçalı az bulutlu