banner614

DÜZCE’DE SESSİZLİK HAKİM…

banner619

Koronavirüs salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında ülke genelinde getirilen Cuma günü 21:00’da başlayan ve Pazartesi günü 05:00’a kadar devam edecek olan sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde, Düzce’nin en işlek cadde ve sokakları boş kaldı. Düzce’de sadece kısıtlama kapsamı dışında tutulan paket servis yapan işyerleri, market ve fırınların açık olduğu görüldü.

Gündem 05.12.2020, 13:12
3395
DÜZCE’DE SESSİZLİK HAKİM…
banner785

Tüm dünyada etkisini sürdüren Yeni Tip Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Türkiye genelinde getirilen sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, Düzce’de sessizlik hakim oldu.

Düzce’de, 04 Aralık Cuma günü 21:00’da başlayan ve Pazartesi günü saat 05:00’a kadar devam edecek olan sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde, sadece paket servis yapan iş yerleri, market ve fırınlar faaliyetlerine devam ederken, vatandaşların ise sadece evlerine yürüme mesafesinde bulunan market ve fırınlara gitmelerine izin veriliyor. 

Kısıtlama nedeniyle Düzce’de insan ve trafik yoğunluğunun olduğu cadde ve sokaklar boş kalırken, Düzce İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri de özellikle kent merkezinin ana arterlerinde denetimlerini sıklaştırdı.

Polis ekipleri, kent merkezinde sokağa çıkmak için izin belgesi olmayan vatandaşlara göz açtırmazken, kısıtlamayı ihlal edenlere kabahatler kanunu gereğince 3 bin 186 TL idari para cezası uygulanıyor.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı