banner614

DÜZCE’DE SON DURUM

banner619

Düzce’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında alınan arife ve Ramazan Bayramı boyunca sokağa çıkma yasağı kararının uygulanmasına saatler kala vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılamak için soğuk havaya rağmen çarşıya akın etti.

banner846
Gündem 22.05.2020, 16:12 22.05.2020, 16:12
4225
DÜZCE’DE SON DURUM
banner844
banner785

Düzce'de şehir merkezinde bulunan İstanbul ve Gaziantep caddeleri ile Spor Sokak, Avni Akyol Parkı, Anıtpark Meydanı'nda polis ekipleri vatandaşların geçişine ateşlerini ölçerek izin veriyor. Ekipler, vatandaşların sosyal mesafeye uymaları ve maskelerini takmaları için denetimlerini sürdürüyor.  İlde alınan maskesiz sokağa çıkmama kararının ardından maskesi olmayan ve sosyal mesafe kuralına uymayanlar ikaz ediliyor.

Sokaklarda temizlik

Düzce Belediyesi ekipleri mahalle, cadde ve sokaklarda dezenfeksiyon ve yıkama çalışmalarına devam ediyor. Ekipleri, ana arter, cadde, sokak ve kent merkezini, özel solüsyonlu sularla periyodik olarak yıkıyor.

Denetimler sıklaştı

Ayrıca Ramazan Bayramı öncesi tatlı satış yerlerinde hijyen denetimleri sıkılaştırıldı. Şehir merkezinde faaliyet gösteren tatlı satış ve imalat yerlerinde temel hijyen kuralları konusunda denetimler gerçekleştiren zabıta ekipleri, işletme sahiplerine uyarılarda bulundu. Özellikle salgın nedeniyle sosyal mesafe kuralına uyulması ve işletmelerin bu yönde gerekli tedbirleri alması, kişisel ve genel temizlik kurallarının aksatılmaması yönünde uyarılarını yineleyen ekipler maske, eldiven ve bone kullanımının aksatılmaması gerektiğini vurguladı.

Vatandaşların alışveriş durakları: Market, manav, kasap ve şarküteri

Arife ve Ramazan Bayramı dolayısıyla alınan sokağa çıkma kısıtlaması öncesi Düzce’de yaşayan vatandaşlar, market, manav, kasap ve şarküteri gibi iş yerlerinin yolunu tuttu. Yine berber, kuaför, güzellik salonları da yoğun talep gördü.

Yollarda kontroller

Öte yandan, kentin D-100 kara yolu ile Anadolu Otoyolu ve ilçelerden geliş güzergahlarında polis ve sağlık ekiplerinin denetimleri sürüyor. Polisler maske kontrolü yaparken, sağlık ekipleri ise vatandaşların ateşini ölçüyor.

Tüm bunların yanı sıra Düzceliler’e evde kalmaları, dışarı çıkılması halinde ise kurallara uyulması konusunda sık sık anons yapılıyor.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu