banner851

banner614

DÜZCE’DE ÜRETİM BAŞLADI

banner619

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Düzce Gençlik Merkezi’nde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı amansız bir mücadele veren sağlık çalışanları için korumalı maske üretimine başlandığı açıklandı.

banner846
Gündem 28.03.2020, 09:00 28.03.2020, 18:32
4817
DÜZCE’DE ÜRETİM BAŞLADI
banner844

Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Vefa Sosyal Destek Gruplarında gönüllü olarak görev alan gençlik liderleri, bir yandan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara yardımcı olmaya devam ederken, diğer yandan da sağlık çalışanları için hayati önem taşıyan korumalı maske üretimine öncülük ediyor.

Bakanlığa bağlı 81 ildeki 81 gençlik merkezinde, gençlik liderlerinin öncülüğünde gönüllülerin de katılımıyla 3D yazıcılarda üretilen maskeler, hekimler başta olmak üzere sağlık çalışanlarının kullanması için il sağlık müdürlüklerine gönderiliyor. Bu kapsamda Düzce’de de korumalı maske üretimi başladı.

Kasapoğlu: "Gençlerimiz bu mücadelede 'biz de varız' diyor"

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, korumalı maske üretimi yapılan merkezi ziyaretinde, insan sağlığının her şeyden önemli olduğunu vurgulayarak, şu değerlendirmede bulundu:

"Gençlik merkezlerimiz, ülkemizin dört bir yanında gençlerimizin hem kişisel gelişimleri, hem kariyerlerine yönelik çalışmaları, hem de sportif anlamdaki faaliyetlerine destek veriyor. Bu anlamda hakikaten çok ciddi bir ivme yakaladığımız bir çalışmanın da neticelerini aldığımız çalışma grubumuz var. Tabii ki gençlik merkezlerimizin kültür, sanat, bilim, spor gibi pek çok alanda yaptığı çalışmalar var. Bununla birlikte 2019 yılında gönüllülük faaliyetleri kapsamında kazandığımız ivme, gelinen aşama apayrı bir boyuta ulaştı. Gençlik merkezlerimizin verimliliğini arttırarak, katılımı daha da çoğaltarak ve gençlerimizin kendi kapasitelerini, potansiyellerini ortaya koyma açısından pek çok çalışmayı her geçen gün gözlemliyoruz.”

"Hedefimiz günlük 40 bin maske"

Bakan Kasapoğlu, gençlik merkezlerinde korumalı maske üretimi hedefinin günlük 500 adet olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"81 ile baktığımızda bu sayı 40 bini buluyor. Başlangıç aşaması olması itibarıyla birtakım hesapları revize etmek gerekirse günlük yaklaşık şu an itibarıyla 25-30 bin arası hedefimiz var. Bunu en kısa sürede inşallah yeni gönüllü gençlerimizle daha da artırmayı hedefliyoruz. İnanıyoruz ve biliyoruz ki bu salgını bugüne kadar başarılı bir şekilde ülke olarak yönettiğimiz gibi, gençlerimizle ve milletimizle dayanışma ruhuyla, tedbirle, sabırla, duayla, inşallah üstesinden en güçlü şekilde geleceğiz ve millet olarak güçlü yarınlara aydınlık yarınlara hep birlikte yürümeye devam edeceğiz."

Bakan Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "Ben, bu anlamda başta değerli gençlerimize gönüllerini ortaya koyarak ürettikleri bu anlamlı maske çalışması nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum. Onlarla beraberliğimiz devam edecek. Biz, her türlü desteği sunmaya devam edeceğiz. 'İki günü eşit olan ziyandadır' ilkesiyle üreterek, katkı sağlayarak ve faydalı olarak yarınlara yürüyeceğiz."

Yorumlar (3)
Can 1 yıl önce
Hepsi ankara genclik merkezi fotosu. Gorelim yeni müdürü hani fotolar nerede?
Yasmin 1 yıl önce
Böyle güzel haberlere cok ihtiyacimiz var.Kolay gelsin
Fatih 1 yıl önce
Evde dikiş bilen bayanlara makina ve malzeme verilsin bayanlar maske diksin hemde ev ekonomisine katkı olsun hemde ülke kazansin
24°
kapalı