banner614

“DÜZCE’DE YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZI KIŞKIRTICI BİR TUTUM”

banner619

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, 81 ilde lastikten geri dönüşüm sağlanmasının önünü açan ve geçtiğimiz günlerde meclisten geçen düzenlemeye sahip çıktı. Keskin, yasa değişikliğinin ihtiyaca yönelik olduğunu savunarak “Atık lastik yakılarak çevre ve hava kirliliğine sebep olacak fabrikaların önünün açıldığına dair yalan, iftira ve Düzce’de yaşayan vatandaşlarımızı kışkırtıcı bir tutum izlemektedirler” sözleriyle CHP ve İYİ Parti milletvekillerine yüklendi. Öncü Haber’e özel yaptığı açıklamada, ‘Düzceliler şikayetlerini bana yapıyor, oyu AK Parti’ye veriyor’ diyen CHP’li Mahmut Tanal için ayrı bir parantez açan Keskin, “Düzceliler’in aklıyla dalga geçen bu zihniyeti kınıyor ve kamuoyunun vicdanına havale ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Gündem 26.11.2020, 17:19
3024
“DÜZCE’DE YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZI KIŞKIRTICI BİR TUTUM”
banner785

81 ilde lastik yakılarak elektrik üretilmesinin önünü açan çevre düşmanı maddeler içerdiği kaygısıyla kamuoyunda tepki çeken Elektrik Piyasası Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi gündemden düşmüyor.

“YENİ İFADE EKLENMEDİ, ESKİ KANUNDAKİ İFADE KORUNDU”

Hem TBMM’de sert tartışmalara neden olan hem de Düzceliler’in tepkisini çeken teklifle ilgili bir açıklama da AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin’den geldi. Keskin söz konusu yasa değişikliği teklifinin ihtiyaca yönelik olduğunu savunarak, “Bu tasarıda ismi sayılan iller ve Düzce kesinlikle geçmemektedir. Bu tasarının hiç bir yerinde atık lastiklerin işlenmesi ile ilgili yeni bir ifade eklenmemiştir ve kanunda var olan ifade aynen yerini korumaktadır.” ifadelerini kullandı.

“ALGI SÜRECİNE GİRDİLER”

Keskin, söz konusu teklifte ve daha önceki kanunlarda atık lastiklerin biyokütle kapsamı altında değerIendirilmesine tepki gösteren CHP ve İYİ parti milletvekillerinin ‘Ülke genelinde bazı illeri ve Düzce’yi de sayarak yoğun bir algı sürecine girdiklerini’ ifade etti.

“ÜLKE EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKISI OLAN BU DÖNÜŞÜMÜ GÖRMÜYORLAR”

Düzce’de atık lastik yakılarak çevre ve hava kirliliğine sebep olacak fabrikaların önünün açıldığına dair iddiaları ‘Yalan, iftira ve Düzce’de yaşayan vatandaşlarımızı kışkırtıcı bir tutum’ olarak nitelendiren Keskin, “Ülke ekonomisine büyük katkısı olan bu dönüşümü görmemek görmezden gelmek yapılan emek verilen teknolojiyi en üst seviyede kullanmayı kendine ve ülkemize vatandaşımıza yakıştıramayan bu zihniyet kamuoyundan özür dilemelidir” cümlelerini kullandı.

“TANAL DÜZCELİLER’İN AKLIYLA DALGA GEÇİYOR”

Açıklamasında Düzce’den sorumlu CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’a ayrı bir başlık açan Keskin, “Her fırsatta siyasi rant elde etmek isteyenleri halkımız özellikle Düzceliler çok iyi bilmektedir. “Düzceliler şikâyetlerini bana yapıyor ama oylarını gidip AK Parti’ye veriyor” diyen Düzcelilerin aklıyla dalga geçen bu zihniyeti kınıyor ve kamuoyunun vicdanına havale ediyorum.” sözleriyle yüklendi.

“ÇEVRE EN HASSAS OLDUĞUMUZ KONU”

Keskin Düzce’de böyle bir fabrikaya izin vermeyeceklerini, “Düzce’ye zarar verecek çevre ve hava kirliliğine sebep olacak hiç bir olumsuzluğa izin vermeyeceğimizin bilinmesini isterim. Çevre konusu bizim en hassas olduğumuz konudur.” ifadeleriyle vurguladı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (17)
Halk 2 ay önce
Akp artik size tahammulumuz bitti..Yalanlarinizdan talanlarinizdan yandaslarinizdan.Artik sesinizi kesin..sabrimiz bitti
Karnımız tok 2 ay önce
Hepiniz aynısınız. Havanda su dövmeyi bırakın. Halkın içine girin. Dertleri biliyorsunuz çözüm üretin artık
Citizen 2 ay önce
Yığılca çimento farbikası için de böyle konuşuyordunuz. 3 gün sonra lastik yakma fabrikası da sessiz sedasız kurulur, Düzce de kanser vakaları artınca önemini anlarsınız...
rantçı 2 ay önce
Mustafa sen boşver ötekini,berikini,senin ekonomi batmıştı.Ne yaptın toparladınmı,sen buna bak.!
Resul İnan 2 ay önce
boyunu aşmış bir konu belli bari bundan utanda bir sus ya, mevcutta zaten faaliyette bu santral düzce de
Osman 2 ay önce
Mustafa Keskin mi Mahmut Tanal mı diye sorsalar, Mahmut Tanal. Öyle bir insansın Mustafa Keskin. Bırak Ak Parti'nin yakasını artık.
Osman 2 ay önce
Mustafa Kenskin'in sözlerini yazın bir deftere. Yarın öbür gün kirli havadan nefes almakta zorlandığınızda vurursunuz yüzüne.
Ahmet telli 2 ay önce
Tanal doğru söylüyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
kar yağışlı