banner851

banner614

DÜZCE’DE YOĞUN KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

banner619

Düzce’de akşam saatlerinde şiddetini arttırması beklenen kar yağışı nedeniyle Düzce Belediyesi ve karayolları ekipleri teyakkuzda bekliyor. Yüksek kesimlerde bulunan köylerin karla kaplanan yolları ise Düzce İl Özel İdaresi ekiplerince açık tutuluyor.

banner846
Gündem 14.02.2021, 14:30
2277
DÜZCE’DE YOĞUN KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR
banner844

Meteorolojinin günler önce yaptığı uyarıların ardından Düzce’de beklenen kar yağışı dün gece saatlerinde etkili olmaya başladı. Aralıklarla devam eden yağış nedeniyle yollarda olumsuzluk yaşanmaması için ekipler hazırda bekliyor. Düzce Belediyesi, il özel idaresi ve karayolları bünyesinde oluşturulan karla mücadele ekipleri, sorumluluk alanlarında kar temizleme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Diğer taraftan Anadolu Otoyolu Bolu Dağı Tüneli'nde görev yapan karayolları ekipleri de beklenen yoğun kar yağışı öncesi teyakkuza geçti.

Otoyolun Kaynaşlı ile Abant Kavşağı arasında, Bolu Dağı Tüneli'nin de bulunduğu 23 kilometrelik kesimin yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşıma kapanmaması için kar yağışının başlaması ile birlikte yollarda temizlik için düğmeye basıldı.

Bölgede 167 karayolları personeli, 12 kar küreme ve tuzlama aracı, 2 yükleyici, vinç, çekici ve kurtarıcıyla hizmet veriyor.

Ayrıca yoğun kar yağışı ve buzlanmayla mücadele kapsamında 2 ton tuz hazırlandı.

Karayolları ekipleri, alanı 93 kamerayla Tünel Kontrol Merkezi'nden takip ederek güzergahta yaşanabilecek olaylara anında müdahale ediyor. Yolun ulaşıma kapanması durumunda trafik, Abant ve Kaynaşlı gişelerinden D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesimine yönlendirilecek. Karayolları ekipleri, yoğun kar yağışının etkili olduğu günlerde sürücülerden mecbur kalmadıkça yola çıkmamalarını, araçlarında zincir ile takoz bulundurmalarını istedi.

Yorumlar (1)
ozcan alkaya 6 ay önce
Ya kardrsim boyle korkutman insanlari zaten psklji bzk abartmn bu kdr