banner851

banner614

“DÜZCE’DE YÜZDE 50 AZALDI”

banner619

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, sürüler halinde gezerek halkı tedirgin eden sokak köpekleri ile ilgili yaptığı açıklamada, “Düzce’de sokak köpeklerinin sayısı azalıyor, yüzde 50 azaldı.” dedi. Azaldığını açıkladığı köpeklerin yarısının nereye gittiği yönündeki soru üzerine ise Başkan Özlü, “Yani bu köpekleri bizim öldürmemizi beklemeyin. Merkeze götürüyoruz, kısırlaştırıyoruz.” diye konuştu.

banner846
Gündem 13.01.2020, 13:36 13.01.2020, 15:41
1976
banner844

AK Parti Düzce İl Başkanlığı tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kafede düzenlenen kahvaltılı programa Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü de katıldı. Başkan Özlü, burada basının sorularını yanıtladı.
Ünsal tepki gösterdi

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, medya grubu olarak başıboş köpekler hakkında vatandaşların tepki ve sitemini gündeme taşıdığımız her haber sonrası Basın Birimi’ndeki bir çalışanın kurum disiplinine aykırı şekilde ifadeler kullanmasını sert dille eleştirdi.
“Düzce’de sokak köpeklerinin sayısı azalıyor, yüzde 50 azaldı”

Bunun üzerine Başkan Özlü, şu açıklamalarda bulundu: “Köpek konusuna girersek ben de şikayetçiyim. Sizin medya da bir yayın çıktı diyor ki; “Köpeklerin sayısı artıyor” diyor. Oysa tam tersi azalıyor. Bir fotoğraf var fotoğrafta köpekler var yatıyorlar ve haberde arttı diyor. Bakıyoruz ki o fotoğrafın arkasında Camlı Köşk var. Burası yıkılalı 8 ay oldu, bu haberlerde var. Şimdi bu köpek konusuna girersek benim de sizden şikayetim olacak ama yaptığınız bir haber var ki köpeklerin sayısı artıyor diyor oysa azalıyor, yüzde 50 azaldı.”

“Azalan yüzde 50 köpek nereye gitti?”

Başkan Özlü’nün “Düzce’de köpekler yüzde 50 azaldı” açıklamasının ardından tekrar söz alan Ünsal, “Bu yüzde 50 köpek nereye gitti?” diye sordu.

“Sokak köpekleriyle birlikte yaşamaya alışacağız”

Bunun üzerine “Düzce sokak köpekleri üzerinde yapılan çalışmaların sonuçlarının iyi olduğunu şuradan anlıyoruz.” diyen Başkan Özlü, şöyle devam etti:
“Daha önce Beyaz Masa’ya gelen şikayetler yüzde 50 azaldı. Bakın günde 25 köpek topluyoruz. Bunları merkeze götürüyoruz, burada kısırlaştırıyoruz. 21 gün ondan sonra tekrar doğal ortama bırakıyoruz. Üreme duruyor, sakinleşiyor. Bundan 6 ay öncesi durumla şuanda ki durum arasında ciddi fark var. O koyulan fotoğraf yanlış bir fotoğraftı çünkü arkada Camlı Köşk var yani 6 ay öncesine ait bir fotoğraf. Arkadaşlarımız çok ciddi çalışıyorlar bu konuda bir gayret var istiyoruz ki bu gayreti takdir edin ama takdir etmiyorsunuz diyorsunuz ki “Sayıda artma var.” Artma yok, azalma var.

“Bu köpekleri öldürmeyiz”

Arkadaşlar sokak köpekleriyle birlikte yaşamaya alışacağız. Bu köpeklerin de yaşamak doğal hakkı. Yani bu köpekleri bizim öldürmemizi beklemeyin, bunları öldürmeyiz, yapamayız böyle bir şey olur mu? Yapacağımız şey onları sakinleştirmek, üremenin önüne geçmek.”

Yorumlar (47)
vatandaş 1 yıl önce
Cam filmi seni bakanlıktan etti. 6 ay rengine ve kalınlığına karar verememiştin. Bu konu seni bakanlıktan etti. Emin ol seni başkanlıktan edecek konuları hızlı bir şekilde biriktiriyorsun. Bürokrasi ayrı başkanlık ayrı bir şey bunu anla artık.
Kurtsuyu 1 yıl önce
Azalan köpekler Kurtsuyu yerleşim alanı ve bahçelerde dolaşıyorlar köylüler sana minnettar
Murat 1 yıl önce
Sokakta gezmiyorsunuz galiba
DÜZCELİ 1 yıl önce
HDS BORCU ÖDEMEYE DEVAM GEÇİM KAYNAGI OLMUŞ DÜZCENİN SİZLER KAHVALTINIZI RAHAT YAPIN SIKINTI YOK BU MEMLEKETTE
şamil 1 yıl önce
Sokak köpeklerinden neden bu kadar şikayetçisiniz anlamadım çöpe atıcağınız yemekleri kapınızın önüne koysanız yanına bir kap su verseniz bakın bakalım köpekler sizi ısırıyor mu
şamil 1 yıl önce
veli
samet 1 yıl önce
Bu ekip iyice itici olmaya başladı.
Ne demek sokak köpekleriyle birlikte yaşamalıyız?
sayın belediye başkanım siz hiç akşamları cadde sokaklarda yürüdünüz mü eşiniz yürüdü mü?
Sokaklarda köpek sayısı % 30 artmıştır da azalmamıştır vesselam..
muhittin bekar 1 yıl önce
başkanımız düzce dışındamı yaşıyor acaba
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı bulutlu