banner851

banner614

Düzce'deki Fabrikalarda 20 Bin İşçi Çalışıyor

banner619

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Bakanı Metin Büyük teşvikle birlikte Düzce'nin sanayide bir dev olduğunu ve teşvik süresinin uzatılmasını beklediklerini söyledi.

banner846
Gündem 10.11.2009, 16:23
198
Düzce'deki Fabrikalarda 20 Bin İşçi Çalışıyor
banner844

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Büyük depremin 10. yılında Düzce'nin sanayi açısından en hızlı gelişen ili olduğunu ve teşvikle birlikte organize sanayi bölgelerinin birbiri peşine kurulduğunu bu gelişmeninde Düzce'ye büyük katkı sağladığını dile getirdi.

Öncelikle şu anda sanayi kuruluşlarınıda yaklaşık 20 bin işçinin çalıştığını dile getiren büyük yatırım yapmak isteyen firmaların yer talepleri devam ediyor. Günde ortalama iki talep geliyor. Ancak yerimiz olmadığı için olumlu cevap veremiyoruz dedi.

Deprem Düzce'den çok şey götürdü. Ancak artık deprem kenti olmaktan kurtulmamız gerekiyor. Birde teşvik süresi iki ay içinde bitiyor. Sürenin uzatılması için taleplerimiz var ancak teşvik bitsede buruya yüz ikiyüz milyon euroluk yatırım yapan saniyicinin Düzce'den bir yere gideceğine inanmıyorum. Düzce'nin geleceği çok parlak dedi.

Yorumlar (0)
16°
parçalı az bulutlu