banner851

banner955

DÜZCE’DEKİ PARK STANDARDI YÜKSELECEK

Şehir genelindeki çocuk oyun parklarındaki oyun gruplarının daha güvenli olması amacıyla, Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı personellere teorik ve uygulamalı eğitim programı düzenlendi.

Gündem 20.06.2022, 18:30
711
DÜZCE’DEKİ PARK STANDARDI YÜKSELECEK
banner986

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı parklardan sorumlu personellere, il genelindeki çocuk oyun gruplarının daha güvenli olması için kurallar ile yapılması gerekenler anlatıldı.

EuroGap Uluslararası Standart Sertifikasyon Enstitüsü Güvenli Oyun Parkları Uzmanı Endüstri Yüksek Mühendisi Besim Bozdaş ile Kalite Yüksek Mühendisi İlknur Canlar tarafından Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeline güvenli oyun parklarının inşa edilmesi, montajı ve periyodik kontrolleri ile ilgili teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü parklardan sorumlu personele ilk olarak teorik bilgiler verilirken ardından da oyun parkında uygulamalı olarak eğitim verildi. Uzmanlar, standartların belli olduğunu ve standartların altında olan parkların can güvenliğini tehlikeye attığını kaydetti.

SORUMLULUĞUMUZ YÜKSEK

Eğitim programına katılan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden, Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeline sorumluluklarının çok büyük olduğunu kaydederek, “ Her şeyden önce ebeveyn olarak bu standartları ve kuralları bilmemiz gerekiyor. Güvenli parkları inşa etmenin yanı sıra kontrol ve bakımlarını da en iyi şekilde yapmalıyız. Sorumluluğunuz yüksek ve bizler sizlere güveniyoruz” ifadelerinde bulundu.

Düzce Belediyesi hizmet binasında verilen eğitime katılan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden eğitim alan personele sertifikaları takdim etti.

banner844
Yorumlar (3)
Uğur Oskay 2 ay önce
Keşke bu kontrolleri ve eğitimleri daha önceden yapmış olsaydınız da oğlumun başına gelenler gelmeseydi. Neyse ki bundan sonra başka çocukların canı yanmaz. Oğlum da unutur insAllahh
Doğanlı sakini 2 ay önce
Öncelikle çocuklarımız için oyun alanlarının fazlalaştırılması gerekiyor. Misal Merkez e bağlı Doğanlı Köyü nde çocukların oyun oynayabileceği park vs yok. Evlerde teknolojiye alışmalarının önüne geçmek için parkların çoğalması lazım.
halk 2 ay önce
PARKLAR FUHUŞ YUVASI OLMUŞ.
26
açık