banner851

banner614

DÜZCE’DEN HIZLI TREN GEÇMESİ İÇİN DESTEK İSTENDİ

banner619

Kırım Tatar Teşkilatları Platformu, istişare toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Düzce Kırım Türkleri Derneği yönetiminin de katıldığı toplantıda konuşan Düzce Kırım Türkleri Dernek Başkanı Osman Kesen, uzun süredir girişimlerde bulundukları Yüksek Hızlı Tren güzergâhının Düzce’den geçmesi için katılımcılardan destek istedi.

banner846
Gündem 29.10.2019, 11:36 29.10.2019, 20:42
932
banner844

Ankara Büyük Anadolu Otel’de yapılan toplantıya Türkiye’deki Kırım Tatar Diasporası’ndan 43 dernek ve 3 vakıftan oluşan dernek başkanları ve temsilcileri katıldı. Düzce Kırım Türkleri Derneği’nden; Dernek Başkanı Osman Kesen, Yönetim Kurulu Üyeleri; Ertan Ölmez, Erkan Gürol ve Recep Girgin’in de hazır bulunduğu toplantı, Kırım Tatar Teşkilatları Platformu ve Kırım Gelişim Vakfı Başkanı Ümit Şilit’in açılış konuşmasıyla başladı.

Toplantı başkanı olarak; Kırım Tatar Milli Meclisi Türkiye Temsilcisi ve Emel Kırım Vakfı Başkanı, yapımcı ve yönetmen, Zafer Karatay belirlendi.
Karatay, gündem başlıklarını ve oturumla ilgili katılımcıların görüşlerini istedi.
Toplantıda en önemli gündem maddeleri: “Vatan Kırım’ın Rusya tarafından kanunsuzca işgalinin kabul edilemez” olduğu ve “Kırım’daki soydaşlarımıza yapılan zulmün durdurulması” olduğu dile getirildi.

Toplantıya katılan dernek ve teşkilat temsilcileri sırayla görüş ve yapacakları faaliyetleri açıkladı.
Toplantıya, Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Skype ile bağlanarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yeni kurulan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Komisyonu’nda Kırım Tatarları hakkında yaptığı çalışmaları aktardı.Toplantı sonucunda, “Vatanımız Kırım’ın Rusya tarafından kanunsuzca işgal edilmesini kabul etmeyeceğiz. Kırım’da yaşayan soydaşlarımıza yapılan zulmün insanlık ayıbı olduğunu, ihlallerin sona ermesi gerekliliği” kararına varıldı.

Düzce Kırım Türkleri Dernek Başkanı Osman Kesen, toplantı sonrasında Düzce Kırım Türkleri Derneği’nin desteklediği Yüksek Hızlı Tren güzergâhının Düzce’den geçmesi ile bilgiler vererek, destek istedi. Toplantı sonunda Kırım Türkleri, “Yüksek Hızlı Tren İstiyoruz” afişinin önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar (8)
Mehmet 1 yıl önce
Duzce uyuma, baskanim sizin bakanlik gecmisiniz var, Duzceye bir eser birakin, insanlar bakan bey yaptirdi desin. Gercek hizmet budur, hizli trenin Duzceye gelmesi bircok alanda Duzcenin onunu acar. Bunu en iyi bilenlerdensiniz.
Ramazan çelik 2 yıl önce
Ramazan çelik
Kemal kaya 2 yıl önce
YHT Düzceye gelmeli diger dernekler kuruluslar vakıflar uyuyormu
Adore81 2 yıl önce
bu dernekten başka gündemde tutan yok enazından Ülviye Dikmen hanımdan bir hamle bekkerim.yapın şunu günahmı olur yazık terel siyasiler isteyemiyomu nedir kurt çakal kafalıları seçmekle Düzce istemiyo treni köy gibi il halá
Aa 2 yıl önce
Bakanımız bu sorunu çözer.
ertan 2 yıl önce
tabiki duzce hızlı treninihak ediyor ama duzcede ooo siyasi kadro nerdeeee zaten ankara duzceyi silmiş zamanindan beri ne yapti ankara duzceye ama enfazla oy duzceden
Gulme 2 yıl önce
Sûs trenini bile beceremediler.onu nasil yapacaklar.baskan ve ekibi cozumu bulmus.sornlu kavsaklari kapat,otobus sferlrini azaltma.
Nasil olsa herkesin arabasi var
Sema 2 yıl önce
Bence de Düzce'nin coğrafi durumu buna çok uygun. YHT gelmeli.
18°
açık