banner851

banner955

DÜZCELİ HAYIRSEVERLERİN BAĞIŞLARI ADRESİNE ULAŞTI

30 yıldır dünya genelinde 60 ülkede Kurban kesen İHH İnsani Yardım Vakfı, Düzce’den de iki yönetim kurulu üyesinin katılımıyla Pakistan ve Somali’ye gitti. Düzce İHH Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Nurullah Veli ve Osman Canpolat, ‘İHH Pakistan ve Somali Kurban 2022’ çalışmalarını tamamlayıp yurda döndü.

Gündem 21.07.2022, 18:07 22.07.2022, 12:19
1368

Pakistan genelinde yaklaşık 2 bin hisse Kurban kesen Düzce İHH Vakfı, Yaklaşık 20 bin aileye, yetim ve Afgan mülteciye kesilen kurbanların etini dağıttı.

Öte yandan Somali Mogadishu'da 300 büyükbaş, Beydava'da 140 büyükbaş olmak üzere 440 büyükbaş kurban ile 6 bin 500 aileye kurban hissesi dağıtımı gerçekleştirildi.

Böylelikle, Düzce'deki hayırseverlerin yardımlarıyla Pakistan ve Somali de birçok Müslümanın evlerine kurban hissesi ulaştırılmış oldu.

Düzce İHH Vakfı tarafından yapılan açıklamada: “Mazlum ve mağdur coğrafyalarda yaşayan insanların Bayram sevincini bir nebze olsun yaşamaları için görevli ekiplerimiz ellerinden geleni yaptı.

Başta hayırseverlerimiz olmak üzere, emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.” İfadelerine yer verildi.

Yorumlar (4)
Dr. Sabri Eraslan 5 ay önce
Kendi ülkesinde ki insanların feryadını duymayan dernek...
İktidar gidince de faaliyetlerinizi devam ettirin...
Madur 5 ay önce
Türkiye'deki ihtiyaç sahipleri bittide Afrika'ya mı vardılar nam olsun diye
Mesut 5 ay önce
Zaten doktorlar kendileri hafifletmiş işlerini.. akşam saat 21.00 de hastaneye geldik, 00. 30 da anca işimiz son buldu. Aynı saate gelip daha geç saate kalan insanlar vardı orda. Iki rahatsız kız çocuğu, en sonunda orda beklerken uyudular. VAllahi acıdım o vatandaşlara.. Doktorlar rölanti yi iyice düşürmüş onu anladık.
duzcelı 5 ay önce
turkıyedekı ıhtıyac sahıplerını hallettınız afrıka kaldı