banner851

banner614

Düzceli kadınlardan dernek

Kadınların toplum içindeki değerini ortaya çıkarmak ve Düzce kadınının sorunlarını dile getirmek amacıyla Kadın Dayanışma Derneği kuruldu.

banner619
Gündem 13.01.2009, 16:12
214
Düzceli kadınlardan dernek

Diş Hekimi Ulviye Dikmen, mimar Nermin Yılmaz, emekli öğretmen Suna Can, ev hanımları Ebru Gümüş, Bedriye Kara, Nurver Özcan ve Leman Eyüpoğlu'nun kurucu üyeliğini yaptığı Düzce Kadın Dayanışma Derneği kuruldu.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Düzce İl Başkanı Ulviye Dikmen ve derneğin kurucu üyeleri tarafından düzenlenen basın açıklaması ile derneğin kuruluşu ve amacı anlatıldı.

Dikmen, Kadın Dayanışma Derneğinin amacının kadınların ekonomik, sosyal, bireysel, kültürel, yasal, toplumsal ve politik anlamda güçlenmelerine katkıda bulunmak, kadınların yardımlaşma ve dayanışmaları için gereken zemini oluşturmak, kadınları eğitim, sağlık ve aile planlaması gibi konularda bilinçlendirmek şeklinde açıkladı. Kadın Dayanışma Derneği'nin faaliyet alanları ile ilgili olarak da bilgiler aktaran Dikmen, yetkililerden destek görmediklerine dair şikayetlerini de dile getirerek yerel seçimlerin ardından göreve gelecek Belediye Başkan'ından bu konuda destek beklediklerini de sözlerine ekledi.

banner844
Yorumlar (0)