banner614

DÜZCELİLER’E SAĞDUYU ÇAĞRISI

banner619

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, referandum çalışmaları kapsamında Düzce’ye geldi. Ziyaret rotasını Roman vatandaşların yaşadığı mahallelere çeviren Purçu, halkla buluşmadan önce parti binasında basın toplantısı düzenledi. ‘Geri dönüşü yok’ dediği referandumun bir parti ya da bir kişi meselesi olmadığını vurgulayan Purçu, "Vatanımızın, ülkemizin, çocuklarımızın geleceğidir.” yorumunda bulundu ve Düzceli vatandaşlara “Sağduyulu davranma” çağrısı yaptı.

Gündem 26.03.2017, 13:36 26.03.2017, 17:16
665
banner785

CHP’li milletvekilleri referandum sürecinde Düzce’yi boş bırakmıyor. 16 Nisan’da sandık başına gidilecek halkoylamasında neden hayır denmesi gerektiğini vatandaşlara anlatmak için bu kez CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu kente geldi. İlk olarak CHP İl Teşkilat binası önündeki “hayır” standını ziyaret eden Purçu, stant görevlilerine “İyi çalışmalar” dilemesinin ardından parti binasına geçerek basın mensuplarının karşısına geçti.

Bir parti ya da kişi meselesi değil”

Roman vatandaşların çoğunlukta yaşadığı Akpınar, Ağa ve Çamköy mahallelerine yönelik referandum ziyaretleri gerçekleştireceğini belirten CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, yapılacak çalışmalarda sorunların yerinde görülüp niçin evet niçin hayır denildiğinin konuşulacağını belirtti.

Purçu, “Referandumla ilgili çok fazla bilgi sahibi değiller. Bizler bir kişiyi çok sevebiliriz. Sayın AK Parti Genel Başkanını ya da Sayın Cumhurbaşkanımızı çok sevebilirler ama vatanımızdan daha fazla sevemezler. Bir partiyi ya da bir kişiyi çok sevdiğimiz için değil parti meselesi de değil, vatanımızın, ülkemizin, çocuklarımızın geleceği ile ilgili. Hiçbir partiye oy verilmeyecek ya da bir kişiye oy verilmeyecek bunu anlatmaya çalışacağız.” dedi.

Ülke olarak da başarı elde edeceğiz”

Referanduma az bir süre kaldığını anımsatan Purçu, ‘Geri dönüşü yok!” diyerek kalan sürenin iyi değerlendirmesi gerektiğinin altını çizdi.

Purçu, “Az bir süre var ve iyi değerlendirmemiz gerekiyor çünkü geri dönüşü yok. Belki alınan kararlar neticesinde yıllarca böyle gidecek. Biz şuna inanıyoruz; demokrasi, özgürlük, barış, insan hakları, hukuk, adalet her zaman bir devletin en önemli yapıtaşlarıdır. Biz bu yapıtaşlarının ülkemizin üzerinden gitmemesi için elimizden geldiğince var gücümüzle çalışacağız. Bunu bir vatandaş olarak söylüyorum vatan, adalet, barış, özgürlük, ülkemizin geleceği için mücadele edeceğiz. Ülke olarak da başarı elde edeceğiz. Sıkıntıları aşacağız. Düzceli vatandaşlarımızdan sağduyulu davranmalarını bekliyorum çünkü bu vatanımızın referandumu.” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (8)
EVET 4 yıl önce
tabiki göri dönüş yok, daima ileri, eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı.
düzceli 4 yıl önce
2010 da 25 tane madde için halk oylaması yapıldı..aynı lafları söylediniz..geri dönüşü yok,sakın geçmemesi lazım,mahvoluruz,bölünüyoruz,ülke elden gidiyor..düşün yakamızdan.bu millet size inanmıyor..
güle güle... 4 yıl önce
Kurulduğu günden beri halkı hor ve hakir görmüş, kendi saltanatını kurmuş CHP'nin zararlarından geri dönüşü olmayacak şekilde kurtulmak için tabii ki EVET.
Evet 4 yıl önce
Sağ duyulu davranıyoruz onun için EVET
Geri dönüş, bekletilme, o 4 yıl önce
Başkanlık sistemiyle ülkemiz hayırlısıyla o eski karanlık günlere geri dönmeyecek. Bunun için yeni anayasaya, başkanlığa evet ...
duzce 4 yıl önce
Zekeriya bey kendinizi siyasette eksik gordugunuz belli chpli vekilleri duzceye topladiginiza gore
Yasin 4 yıl önce
İllede roman olsun ister çamurdan olsun
Tabi tabi 4 yıl önce
Tek sağduyu size oy vermemek
kapalı