banner851

banner955

DÜZCE’NİN GELECEĞİ ŞEKİLLENİYOR

Düzce Üniversitesi yönetimi, “Bölgesel Kalkınma Odaklı Çalışmaların Tanıtım Programı”nı ilin idarecilerine anlatmaya devam ediyor. Son olarak Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve belediye meclis üyelerini ağırlayan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp” alanında marka şehir olmak istediklerini vurguladı. Başkan Keleş ise projenin Düzce’nin kalkınmasına vesile olacağının altını çizdi.

Gündem 18.05.2017, 10:22 19.05.2017, 10:21
2875

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi’nin “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında çevre ve sağlık alanlarında yapılan çalışmalara yönelik tanıtım programında; Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve belediye meclis üyeleriyle bir araya geldi.

Tarımsal atıklar katma değerli endüstriyel ürünlere dönüştürülecek
Düzce Üniversitesi’nin başarıları ve akademik faaliyetleriyle ilgili bilgiler paylaşarak konuşmasına başlayan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı” projesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Bölgemiz, tarımsal açıdan bereketli topraklara sahip. Fındık, pirinç, patates ve kivi gibi ticari anlam ifade eden ürünlerimiz var. Proje ile fındık başta olmak üzere, tarımsal atıkları katma değerli endüstriyel ürünlere dönüştürmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

“Bölgenin refahında artış sağlamasını temenni ediyorum”
Sağlık konusunda ise bölgenin zengin bitki çeşitliliği, arıcılık potansiyelinin varlığı ve ülkemizde geleneksel tıp alanında kümelenmiş bir merkez bulunmaması sebebiyle “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp” alanının belirlendiğini söyleyen Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, apiterapiden fitoterapiye, hipnozdan akupunktura kadar birçok uygulamayla bu alanda marka şehir olmak istediklerini vurguladı. Çiftçilerin ve turizmcilerin uzmanlık alanıyla ilgili eğitileceğini dile getiren Prof. Dr. Çakar, ticarileşme potansiyeline sahip çalışmalarla sanayicileri buluşturmayı amaçladıklarını söyleyerek projenin bölgenin refahında artış sağlaması temennisinde bulundu.

“Düzce’nin gelişimi açısından büyük önem teşkil ediyor”
Programda konuşan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, sağlık ve çevre alanlarında ihtisaslaşma çalışmalarından dolayı Düzce Üniversitesi’ni tebrik etti. Projenin Düzce’nin gelişimi açısından büyük önem teşkil ettiğini belirten Keleş, çalışmaların bölgeye ekonomik katkı sağlaması için kamu kurumlarının, özel sektörün ve sivil toplum kuruluşlarının ortak hareket etmesi ve destek olması gerektiğine dikkat çekti. Proje eğitimleri için belediyeye ait tesislerin Düzce Üniversitesi’ne tahsis edilebileceği ve bu tesislerin tadilatı konusunda da destek olabileceklerini dillendiren Keleş, projenin Düzce’nin kalkınmasına vesile olacağının altını çizdi.

Program sonunda Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce’ye ve bölgeye yönelik Düzce Üniversitesi’nin akademik çalışmalarının yer aldığı “Düzce’ye Değer” adlı kitabı Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e hediye etti.

Yorumlar (12)
zülfi 6 yıl önce
aligüney ne anlar projeden.onu götürme işlerine çağırın.
Hakan Semiz 6 yıl önce
Düzce li kardeşim proje belediyenin değil ama peiroje konusunda çok bilgili olan belediye olduğu için onun bilgisine baş vurmuşlar ve belediyeye anlatıyorlar ki neresinde yanlışlık varsa belediyenin bilgisi ile kapatılıp hayata geçirilecek.
eren 6 yıl önce
kalsın .işine bak düzceyi rahat bırak.boş adamların boş işleri.senden bu saatten sonra bi şey olmaz.
Ndm 6 yıl önce
Projelerle Düzce bugüne kadar kalkınamadı, huzurua eremedi ama son 15 yıldır Düzce'li birileri kat kat kalkındı. Kat kat huzura erdi. İspatı 15 yılda ihaleciler araştırılsın...
yazık 6 yıl önce
sıze verdığimiz oy haram olsun cumhurbaşkanımız sıze bu duzcelılere cektırdıklerınızın hesabını sormassa onada yazıklar olsun
Hocanıma Soru 6 yıl önce
Adam gibi hizmet üretemeyen, sefil bir kurumu ne diye projenize ortak edersiniz hocanım. Düzce belediyesi eşittir fiyasko, ilgisizlik,ciddiyetsizlik, lakaytlıktır. Bunu anlamıyor musunuz.
Düzceli 6 yıl önce
Haberi okumadan yorum. Bir okuyun. Proje üniversitenin, diğerleri dinlemek için orada.
laz 6 yıl önce
Toplantı,toplantı.yahu muncurlu'daki yedek hastaneyi açın kadeşim partaval okumayın.yetti icraat yapın.işiniz gücünüz kapatmak yok etmek.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın