banner851

banner955

DÜZCE’NİN GÖZBEBEĞİ DÜNYA MARKASI OLMA YOLUNDA…

Düzce Üniversitesi yeni markası Univera ve kurduğu üretim merkezi ile Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp alanında büyüme ve gelişmesini hızla sürdürüyor.

Gündem 25.03.2021, 09:46 25.03.2021, 14:31
1515
banner1032

Düzce Üniversitesi yeni markası Univera ile yeni ürünler üretiyor. Konuya ilişkin Düzce Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp konusunda ihtisaslaşan Düzce Üniversitesi, daha önce bu konuda geliştirdiği ürünlerin satışı için; Dülife, Apidevera, Melenis ve Herbynia markalarını tescillemiş ve Türkiye’de bir ilki başararak, bu tescilli markalarını, bölge girişimcileri tarafından kurulan bir şirkete lisanslamıştı.

Düzce Üniversitesi 2021 yılı itibariyle, markalaşma konusunda yeni bir strateji ile hem sağlık alanında ihtisaslaşma konusu olan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp, hem de çevre alanında ihtisaslaşma konusu olan Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı ile ilgili üreteceği tüm ürünler için tek bir çatı marka olmak üzere, Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde yeni bir marka tesciline başvurdu.

Univera

Değer üreten Üniversitenin yeni değeri “Univera” da tıpkı daha önce tescillediğimiz markalarımız gibi Düzce Üniversitesi’ne özgü bir felsefeyi barındırıyor. Neredeyse tüm kadim dil ailelerinde bir anlamı olan “Vera”, Latincede “Doğru”, Slav dillerinde “Gerçek”, Arapçada ise “Günahtan/Kusurdan/Hatadan Kaçınan” anlamlarını taşır. Bir üniversiteye ve onun uzman personeline ilişkin vurguyla Univera, “bilimin doğru ve gerçekçi süzgecinden geçmiş, kusur ve aldatmacadan uzak” ürün grubunu temsil eden bir marka olarak, bu felsefesini somut ürünlere yansıtıyor.

Beş ayrı logo ile temsil edilen Univera’nın yeşil logosu bitkisel ürünleri, kırmızı logosu kozmetik ürünleri, bal rengi logosu arıcılık ürünleri, mavi renkli logosu tarımsal atıklardan elde edilen ürünleri barındırırken, siyah logo ise markanın çatı logo vasfı teşkil ediyor.

Dezenfektan, krem, kolonya, tıbbi bitki yağı, tıbbi bitki ekstraktı, tıbbi mantar, kefir, bal, propolis, arı zehri, arı sütü, saç bakım ürünleri, cilt bakım ürünleri, tarımsal atıklardan elde edilmiş sanatsal kağıt, kompost, malç, odun sirkesi gibi oldukça geniş bir portföye sahip Univera markalı ürünler, hiçbir şekilde fason üretim yaptırılmaksızın tamamen Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) desteği ile kurulan Düzce Üniversitesi Üretim Merkezi bünyesinde üretilip, yeni satış ofisinde tüketicinin beğenisine sunuluyor.”

banner844
Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu