banner851

banner955

DÜZCE’NİN HAVASI IHLAMURLARLA TAZELENİYOR…

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ nün talimatları ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından dikimi gerçekleştirilen ıhlamur ağaçları çiçek açtı.

Gündem 11.06.2020, 17:00 11.06.2020, 15:15
3199
DÜZCE’NİN HAVASI IHLAMURLARLA TAZELENİYOR…

Şehri ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmaları kapsamında alt yapı ve üst yapı düzenlemesi biten Alparslan Türkeş Bulvarına 71 adet süs armudu, Nezih Tütüncüoğlu orta refüje 55 adet  süs armudu ve Rasim Bedir Bulvarına 88 adet ıhlamur ağacı olmak üzere  toplamda 214 ağaç toprakla buluşmuştu.

Düzce Belediyesi tarafından dikilen ıhlamur ağaçları yol kenarlarında vatandaşların güzel koku ile yürümesini sağlıyor. Yaz aylarının başlangıcı ile birlikte dikili olduğu yerin onlarca metre çevresini mis gibi kokularla dolduran ıhlamur çiçekleri vatandaşlar tarafından kurutulduktan sonra çay olarak tüketebiliyor.

Kentteki ıhlamur kokusu ile yürüyüş yapma imkânı bulan vatandaşlar, önümüzdeki yıl ıhlamurların çiçeklerini de toplayıp kurutarak kışa hazırlık yapma imkânı bulabilecekler.

Ihlamur kokusunu içene çeken Düzceli vatandaşlar, “Başta Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü olmak üzere sebep olana, ekene - dikene dua edeceğiz” şeklinde memnuniyetini dile getirdiler.

 Yaşanabilir bir şehir sunmak için yeşil alan, park, bahçe ve ağaçlandırma çalışmalarına büyük önem verdiklerini vurgulayan Başkan Özlü, “  Yol güzergâhlarında, parklarımıza ve refüjlerdeki ıhlamur ağacı sayısını 5 bine çıkarmayı planlıyoruz. Diktiğimiz ağaçlar 3 ayda bile ciddi manada büyüdü, gelişti. Ihlamur ağaçları kokusu yaprağı, çiçeği ve görünümüyle şehre çok olumlu katkılar sağlarken sağlık açısında da tedavi amacıyla önemli görev üstlenmektedir.

Önümüzdeki yıl ağaçlarımız daha da gelişip büyüyecek, vatandaşlarımız ağaçlara zarar vermeden çiçeğini yaprağını toplayabilecekler” dedi.

Yorumlar (18)
H. Aydınlı 2 yıl önce
İşte bu. Hiç bişi yapamıyorsan aaç dikelim.. Gerçekten çok iyi olmuş.. Veyve ve ılhamur ağaçları çok çok mantıklı... Bolca meyve ağacı dikilmeli..
BAKANIM 2 yıl önce
İhlamur Caydan Tatlıdır.
vatandaş 2 yıl önce
kendimi dikti
Kafası kendinden bile güz 2 yıl önce
Şu anki kafayı yaşamak için , bu ıhlamurlardan mı içiyorsunuz?
gerçekçi 2 yıl önce
Ihlamurları falan boşverin de bu Düzce'de vaka sayısı gün gün artıyor haberlerinden bahsetseniz ya biraz ?
KIŞ İYİ GEÇECEK 2 yıl önce
OHH NE GÜZEL, DESENİZE BU KIŞ BEDAVA IHLAMUR İÇECEĞİZ, TOPLAMAYA BAŞLAYALIM.
Sezai Parlak 2 yıl önce
Gurbette yaşıyan Düzceli olarak bu haberleri duymak çok mutlu ediyor.
Düzce şehri hava kalitesi olarak maalesef iyi değil süs ağaçlarından çok oksijen sağlayacak orman ağaçları dikilmelidir.
Fatih gül 2 yıl önce
Ihlamur kokusu tabiki güzeldir fakt Ihlamur ağacının bahar alerjisi çekenlere yan etkisi var düzce komple ıhlamur kokusu na alerjisi olanlar evlerinden çıkıp nasıl düzce.yi gezecekler sizce
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
açık