banner851

banner614

DÜZCE’NİN KADERİ DEĞİŞEBİLİR!

banner619

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Ayhan Şamandar’ın sosyal medya hesabı üzerinden başlatıp Düzce Kent Konseyi’nin şehrin insan sirkülasyonu en yoğun olan noktalarında stantlar açarak destek verdiği “Yüksek Hızlı Tren Düzce’den Geçsin” imza kampanyası sona erdi. Güzergahın açıklanması için süre daralırken toplanan yüz binlerce imzanın Ankara’da karşılık bulması umut ediliyor. Bu süreçte Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda bir kez daha “Projeye sahip çıkılmalı” çağrısı yapıldı.

banner846
Gündem 30.01.2020, 11:00 30.01.2020, 16:27
2531
banner844

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteği ve Düzce Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlenen “Ankara- İstanbul Arası Yüksek Hızlı Tren” toplantısı Düzce TSO Toplantı Salonu’nda düzenlendi.Gerçekleşen toplantıya, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Meclis Başkanı Ahmet Dertli, Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Ayhan Şamandar, Düzce Belediyesi Kent Konseyi üyeleri ve çok sayıda misafir katılım sağladı.“Bu büyük hizmetin ilimize kazandırılması gerekliliği ortadadır”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Düzce TSO Meclis Başkanı Ahmet Dertli, “Yüksek Hızlı Tren, modern dünyanın toplu taşıma konusundaki can damarlarından biri. Şehirler arası seyahatlerde ileri seviye ülkelerde en yaygın ulaşım aracı olan Yüksek Hızlı Tren konusunda ülkemizde de son yıllarda önemli çalışmalar yapılmakta. Yakın zamanda açıklanması beklenen İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren güzergahının ilimizden de geçecek şekilde revize edilmesi, bu büyük hizmetin ilimize ve bölgemize de kazandırılması gerekliliği ortadadır. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, bu konuyu yayabildiğimiz kadar çok yaymamız gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyorum.“ şeklinde konuştu.“Mevcut plandan çok daha etkili bir hazırlık yaptık”

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar “Ankara-Gerede-Bolu-Düzce-Sakarya-Kocaeli-Gebze-İstanbul Güzergahı YHT Hattı Önerisi” konulu sunumunu yaptı.
Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar, Hızlı Tren Projesi’nin önemli olduğuna işaret ederek, yolcu potansiyeli ve kendini amorti etme süreleri göz önüne alındığında mevcut plandan çok daha etkili bir hazırlık yaptıklarını söyledi. Şamandar, “Düzce Milletvekilimiz Sayın Ayşe Keşir, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na proje konusunda yetkililer ile toplantı yapıp, detayları ilettiğini söyledi.” dedi.
Daha önce birçok platformda konuyu gündeme getirdiklerini söyleyen Prof. Dr. Ayhan Şamandar, bugüne kadar sesinin duyulmasında emeği geçen başta Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Düzce TSO başta olmak üzere herkese teşekkür etti.“Düzce bu noktada biraz geride kaldı”

Mevcut planın verildiği güzergahın fay hattının üzerinden geçtiğini belirten Şamandar, hazırladıkları güzergah projesiyle hiçbir tehlike teşkil etmediğini ve hem turizm hem de yolcu sayısı açısından rakamın 200 binlere kadar çıkacağını ifade etti. Projeye sahip çıkılması gerektiğinin altını çizen Şamandar, bu projenin diğer illerde olması halinde şimdiye kadar ulusal platformda büyük yankı uyandırmış olacaklarını fakat Düzce'nin bu noktada biraz geride kaldığını da sözlerine ekledi.

Toplantı gelen misafirlerin sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

Yorumlar (4)
CAN.D 1 yıl önce
iSTANBUL ANKARA YOLU ÜZERINDE DÜZCE TAM ORTADA TABIKI DÜZCEDEN GECMESI LAZIM AMA BIZIM MILET VEKILERI NE IS YAPAR ORTAYA KOYSUNLAR SORUNLARI SAYIN ÖZLÜ BU BÖYLE GITMEZ DÖMENIN BASINA GEC HAL ET BU ISI
demek 1 yıl önce
çarşıdaki çakma yapboz tramvayla yht denemesi yaptılar zamanında. baktılar ki düzce buna müsait tamm dediler
Vatandaş 1 yıl önce
Ben inanmıyorum
halk 1 yıl önce
anca Akpli belediyeler vekiller giderse değişir..Akp belediyesi olmayan şehirler level atladı..biz geriledik..