banner851

banner614

DÜZCE’NİN ŞARTLARI ÇOK UYGUN

banner619

Etnospor Konfederasyonu Ata Sporları Federasyonu Genel Koordinatörü Hacı Sürmeneli Düzce’de ata sporlarını yaşatmak adına neler yapılabileceğini görüşmek üzere Vali Zülkif Dağlı’yı makamında ziyaret etti. Sürmeneli, Düzce’yi ata sporları ile tanıştırmak istediklerini belirterek Düzce’nin ata sporlarına iklim ve arazi olarak en uygun illerden olduğunu söyledi.

banner846
Gündem 17.05.2017, 10:32 18.05.2017, 15:54
3629
banner844

Etnospor Konfederasyonu Ata Sporları Federasyonu Genel Koordinatörü İstanbul Öncü Spor Kulübü Başkanı Hacı Sürmeneli, Vali Zülkif Dağlı’yı makamında ziyaret etti. Görüşmede Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci de hazır bulundu.

Çalışmalarımız olacak
Vali Zülkif Dağlı görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“İlimizde de geleneksel ata sporlarımızın oluşturulması, kurulması, oluşturulması, yaygınlaştırılması neler yapabiliriz, bu manada misafirimizle bazı değerlendirilmeler yapacağız. İlimizde aynı zamanda buna dönük alanlar ne olabilir, nerelerde alanlar açabilir? Bunlarla ilgili çalışmalarımız olacak.”

Geleceğe giderken geçmiş ile barıştırır
Sürmeneli ise Düzce’yi ata sporları ile tanıştırmak ve burada yaşatmak adına neler yapılabileceğini görüşmek üzere Düzce’ye geldiklerini belirttiği konuşmasında şu ifadelerde bulundu:
“Biz Türkiye’nin ata sporları ile tanışmasın adına yedi bölgede yedi federasyon kurduk. Sayın valimle İç Anadolu Ata Sporları Federasyonu Kongresinde Ankara’da beraberdik. Kendisi ‘Türkiye’nin iklim ve arazi olarak en uygun olan bu ilin öz kaynakları ile birlikte geleneksel sporlarda da bir merkez olması ve gençlere yeni bir kapı olması noktasında geleceğine giderken geçmişi ile barışma noktasında neler yapabiliriz?’ diye konuşmuştuk ve bunun üzerine biz de buraya geldik.”

Yorumlar (6)
Yav Arkadaş 4 yıl önce
Mevcutta olana destek verin etnikspor dediğiniz şey geçici bi heves olimpiyata sporcu yetiştir ne yetenekler var bu memlekette gençlere güvenin Bilal efendiye kiyakçilik yapcam diye uğraşmayın
düzceli 4 yıl önce
Düzce de var zaten Murat Herem öncülüğünde geleneksel okçuluk falan başladı. Bence desteklenmeli
düzce için şans 4 yıl önce
olimpiyat hazırlık merkezi memursen kamp merkezi izci kap merkezi gibi yatırımları kaçıran düzceye etnıspor merkezi kurulması için yer gösterilmesi düzcede şans sayılır yetkililerin bunu degerlendirmeleri lazım siyasiler harekete geçmeli
taraftar 4 yıl önce
Düzce'ye spor yatırımı yapılacaksa Düzcespor'a tesis yapılsın
reisin arkadaşı 4 yıl önce
arazi için geldikleri kesin
By BİLGİN 4 yıl önce
Osmanlı döneminde yapılan bu sporların çoğu bugün hala var. Yağlı güreş - Yağsız güreş - okçuluk - atıcılık - binicilik ...Amaç sporsa yıllardır var. Adına Osmanlı yazınca ne değişecek. Yapmak isteyen zaten yapıyor.