banner851

banner955

DÜZCE'YE ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Düzce uzun bir aradan sonra teröre şehit verdi. Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde terör örgütünün saldırısında şehit olan askerler arasında Düzceli Piyade Er Cihan Aksarı’nın da olduğu açıklandı.

Gündem 07.09.2015, 20:46
164612
DÜZCE'YE ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
Önceki gün Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde askere pusu kurulmuş zırhlı iki askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen mayın, PKK'lılar tarafından uzaktan kumandayla patlatılmıştı. Hain pusuda 16 askerimiz şehit edilmiş ve 6 askerimiz yaralanmıştı. Genelkurmay Başkanlığı’nın açıkladığı kara listede terör saldırısı sonucu şehit düşen 16 askerden 1'nin Düzceli olduğu öğrenildi. Ailesiyle birlikte Merkeze bağlı Mamure Köyünde yaşayan Düzceli Piyade Er Cihan Aksarı Türkiye ve Düzce’nin yüreğini yakan isimlerden biri oldu. 1988 doğumlu olan Aksarı Hakkari 6.Hudut Tabur Komutanlığında görev yapıyordu. Aksarı, Dağlıca’da gerçekleşen hain pusuda Yeşiltaş’tan yolan çıkan Kobra ekibinde yer almıştı. Saldırıdan bir gün önce babasıyla görüştü ifade edilen Aksarı’nın ailesiyle yaptığı son telefon görüşmesinde göreve çıkaracaklarını söylediği belirtildi. Aksarı'nın ailesine acı haberi Jandarma ve sağlık ekiplerinin birlikte giderek haber verdi. Anne ve babası acı haberle yıkıldı. Şehit Aksarı’nın babası Cemal Aksarı, şehit haberini alır almaz, bir yıl önce vefat eden şehidin dedesi Fehmi Aksarı’nın mezarını ziyaret etti. Baba Aksarı’nın şehidin abisine ‘Dedene müjde vermeye gidelim’ dedi.


Aksarı’nın şehit evine Türk bayrakları asılırken baba ocağı taziyelerle dolup taştı. Aksarı ve ailesini tanıyan ve tanımayan herkes şehit evine gelerek aileye başsağlığı diledi. Düzce İl Müftüsü Selami Emen Kur’an-ı Kerim okudu, dua etti. Türk Bayrakları asılan evde Sağlık ekipleri de hazır bekletildi.

Sözleşmeli Er olarak askerlik görevini yerine getiren Aksarı’nın bekar olduğu kısa süre önce ev alarak Nişan hazırlığı yaptığı öğrenildi.Haber:Y.SEVER
 
Yorumlar (315)
KOMANDO 2 yıl önce
KANIN YERDE KALMADI ŞEHİDİM
ALPHAN İNAN 3 yıl önce
ŞEHİT CİHAN,GURURUMUZDUR.
Nurullah Alphan İnan 3 yıl önce
Allah(C.C),onu,ahirette,Peygamberimize,komşu etsin.Ailesini ve sevenlerini de ,şefaatine,nail eylesin.İnşa Ellah.
merve 7 yıl önce
mekanın cennet olsun asker... bizi bitiremezler hepimiz berer askeriz
Samet Aydın Mamure Köyü 7 yıl önce
Ruhun ŞAD olsun Cihan Abi daha 1 ay önce beraberdik ama biz herzaman gurur duycaz Sen Vatani görevini fazlasıyla yerine getirdin bedenen ölü olsanda Ruh''en dirisin hep kalbimizdesin Cihan abi
recep taşkan 7 yıl önce
basımız sağolsun gururluyum çünkü şehidimiz var
Tunahan 7 yıl önce
Başımız sağolsun allah şehitlerimizin mekanlarini cennet eylesin
can 7 yıl önce
şehıdımızı
n mekenı cennet olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız