banner851

banner614

DÜZCE’Yİ ZEHİRLEYECEK TEKLİFİN ARDINDAN…

banner619

Düzce’de araç lastiği yakarak elektrik enerjisi üretmenin önünü açan kanun değişikliği teklifinin AK Parti ve MHP oylarıyla TBMM’den geçmesi CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ı karşı karşıya getirdi.

banner846
Gündem 21.11.2020, 14:31
8760
DÜZCE’Yİ ZEHİRLEYECEK TEKLİFİN ARDINDAN…
banner844

Araç lastiklerinin biyokütle tanımı altına alınmasını içeren ve Düzce’de araç lastiği yakılarak elektrik enerji üretilmesinin önünü açan teklif üzerine Düzce’den sorumlu CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz sosyal medya hesaplarından birbirlerine yönelik paylaşım düellosuna başladı.

Tanal, Düzce’yi zehirleyecek olan teklife ses çıkartmayan Düzce milletvekilerini sert sözlerle eleştirmesi üzerine Yılmaz, “Mahmut Tanal yalan söyleyen, LGBT gibi sapık kuruluşların destekçisi, bebek katili apo ve pkk sevicisi bir şahıstır. Böyle bir şahsın sözlerinin benim nezdimde bir kıymeti harbiyesi yoktur” sözleriyle yanıt verdi.

Yılmaz, konuyu Tanal'ın Osman Öcalan'ın seçim öncesi Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkarılmasını hatırlatmasının ardından  31 Mart 2019 ‘da yapılan ve ardından YSK kararıyla iptal edilen, 24 Haziran’da ise Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu’nun 800 bin oy farkla kazandığı İstanbul Seçimleri’ne getirdi. Kendisini Düzce’yi zehirleyecek olan teklife ses çıkartmadığı için eleştiren Tanal’a , “İstanbul seçimlerine gelince 31 Mart’ta çaldığınız oylarla lekelediğiniz seçime, 23 Haziran’da ruhsat çıkardınız.” şeklinde ilginç bir yanıt verdi.

İŞTE O DİYALOG

TANAL’IN MECLİSTEKİ KONUŞMASI

“Konu komisyondan geçince ne AKP ve de MHP vekilinden Düzce için ses çıkmadı. Konu genel kurula geldiğinde, teklifin geneli üzerinden görüşme yapılırken MHP de AKP de destek veriyordu. Ben tweetleri attıktan sonra, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz kesin karşı şekilde değil de gri renk takılarak açıklama yaptı.

Benim attığım tweetler üzerine yapmak zorunda hissetti. Ben bir tweet daha attım; ‘MHP AK Parti’nin koalisyon ortağıdır. Lastik yakma tesislerin Düzce’de açılmasının samimi bir şekilde karşısında iseler Düzce’nin havasını, suyu ve toprağını kirletecek olan bu yasanın Meclis’ten geçmesi engellenebilir’ diye. Netice itibariyle herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bu açıklamaların hepsi benim vekilleri Düzcelilere şikayet etmem üzerine yapıldı. Ben Düzcelilerin gözü kulağı sesi olmasaydım bunlar bu açıklamayı yapmayacaktı. Bizim bu aktif muhalefetimiz neticesinde oradaki bu tür fabrikalarla ilgili yeni bir önerge verdiler. O teşviki geri çektiler. Ama bu, o fabrikada lastikleri yakma girişimi olmayacak anlamına gelmez. Düzce’nin havası, suyu, toprağı daha da kirlenecek.

Havanın soğuması ile pis kokular kendini hissettirecek. Akciğer sorunları, nörolojik problemler de artar. Düzcelilerin sağlıklı bir çevrede yaşama hakkı ihlal edilmiş olacak. Düzce’yi yaşanmaz bir kente dönüştürmek istiyorlar. Buna direnen Düzce’nin bir vekili olarak ben varım. Bunların ensesinde olmasaydım Düzce’yi peşkeş çekmiş olacaklardı. Ben Düzce’nin sevdalısıyım. Benim gözüm, kulağım bunların ensesinde. İstedikleri gibi cirit almalarına, Düzcelilerin sağlıklı bir çevrede yaşama hakkını ihlal edilecek düzenlemelere imza atmalarına izin vermeyeceğiz”

ÜMİT YILMAZ’IN TANAL’A YÖNELİK PAYLAŞIMLARI

"Mahmut Tanal'ın yalan-yanlış, kamuoyunu yanıltıcı ifadelerine cevaben; a- 13. maddenin değişiklik önergesinde ne y-chpnin ne Tanal'ın dahli yoktur. düzenleme tamamen benim dikkat çekmem, Mhp-Akp grubunun ve başkanvekillerinin çalışmasıyla düzenlenmiş ve düzeltilmiştir. b) Tanal açıklamasında bize renk olarak gri ifadesinde bulunmuş; biz LGBTnin gökkuşağı pankartlarının arkasında dönmeyiz dövizlerinin altında eylem yapanlardan değiliz illede bir renk tanımlayacaksa BOZ-KURT' uz elhamdülillah. Akp- Mhp koalisyon ortağı değildir Cumhur İttifakıdır. Elhamdülillah Y-chp-hdpkk-ip-saadet gibi bir araya gelip anayasadan Türklüğü ve Atatürk'ü çıkarmaya çalışan zillet ittifakında değiliz. Türk Milletinin 15 temmuz gecesi hainlere karşı oluşturduğu Cumhur İttifakındayız. Düzce'min havasını, suyunu toprağını benim gibi her şeyini Düzce ye adamış yatırmış birinden daha mı çok düşünüyormuş. Bırakın Düzce'yi, vatanı bölmeye çalışan bebek katillerinin posterleri ve paçavraları altında miting yapanlar mı bizden çok bu memleketi seviyormuş. Son söz: Mahmut Tanal yalan söyleyen, LGBT gibi sapık kuruluşların destekçisi, bebek katili apo ve pkk sevicisi bir şahıstır. Böyle bir şahsın sözlerinin benim nezdimde bir kıymeti harbiyesi yoktur, eminim Düzce'li hemşerilerim benimle aynı görüştedir."

TANAL’IN YILMAZ’IN ARDINDAN YAPTIĞI PAYLAŞIMLAR

"Siyasi nezaketten, üsluptan uzak şekilde şahsımı hedef alan MHP #Düzce vekili Ümit Yılmaz da Akit gibi algı operasyonuna başvurmuş. Hiçbir zaman bebek katili Apo’nun posterleri altında mitinglere katılmadım, katılmam da. Sizin çarpıttığınız, İstiklal Caddesi’nde çekilen fotoğrafın hikayesini tekrar anlatayım: Suruç’ta DEAŞ’ın bombalı saldırısında 33 gencimiz katledilmişti. İstiklal Caddesi’nde katliam protesto edildi. Ben de yaptığım konuşmayla katliamı lanetledim. Çözüm Süreci’ydi. Öcalan posterlerinin alana girişine izin veren Emniyet’ti, AKP hükümetiydi. Posterlerden rahatsızlık duyarak alanı terk ettim. O görüntülerin sorumlusu, koalisyon ortağınız AKP iktidarıdır. Malum süreçte PKK sembollerini,paçavralarını suç olmaktan çıkaran, Apo posterlerinin caddelerde dalgalanmasının zeminini hazırlayan ortağınızdı. Habur’da çadır mahkemesi kuran,PKKlı teröristlere dokunulmaması yönünde valilere talimat veren, şu anki ortağınız AKP hükümetiydi. İki ortak olarak İstanbul’da belediyeyi kazanmak için Öcalan’dan medet umdunuz. Kırmızı bültenle aralanan teröristbaşı Abdulah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkardınız. Şimdi kalkmış konuşuyorsunuz. Düzcelilere hizmet götürmemenizi, tembelliğinizi, başarısızlığınızı algı operasyonuna, iftiraya başvurarak örtmeye çalışıyorsunuz. Yazık!"

YILMAZ’IN TANALA İKİNCİ CEVABI

"Düzce kamuoyuna saygılarımla: Asılsız şekilde hakkımda ithamlarda bulunan M. Tanal bana cevaben yazısında nezaket ve uslupdan bahsetmiş. Asıl nezaketsizlik yalan ve iftira ile bir şahsı karalamaktır. Benim Düzce sevdam herkes tarafından bilinir ve takdir edilir. Biz ülkücüyüz Türkgün gazetesi okur, Türkçe düşünür, ülkücü edep ve adabıyla yaşarız. Ancak değerlerimize yapılan asılsız saldırıları karşılıksız bırakacak da değiliz. Her zaman ülkücü refleks gösteririz. çözüm sürecinin mimarı serok Ahmet şimdi sizin ortağınız yolbaşcınızdır. İstanbul seçimlerine gelince 31 martta çaldığınız oylarla lekelediğiniz seçime, 23 haziranda ruhsat çıkardınız. Kandilden, bebek katili çetebaşı Karayılan'dan gelen adayınıza destekten söz etmeden bir takım fetö artıklarının tv ye çıkarttığı ve seçimin kaybedilmesine sebep olanlar şimdi tv lerde dolaşıp terörist Demirtaş a methiyeler düzmektedir. Fetöcülerin maksadı hasıl olmuş çalınan seçime ruhsat çıkmıştır. Son olarak Düzce'li hemşerilerim benim tembel mi başarılı mı olduğumu sizden çok daha iyi takdir edeceklerdir."

TANAL’IN YILMAZ’A İKİNCİ CEVABI

"AKP ve AKP’yi parmağında oynatan “küçük ortak” MHP, akıllanmayacak! Hala İstanbul seçimleri için “Oy çaldınız” nakaratı tekrarlanıyor. 800 binden fazla oy farkı yetmedi mi? Sn. MHP’li Ümit Yılmaz, algı ve iftira siyasetini bırakıp sizi Meclis’e taşıyan Düzcelilere hizmet edin!"

Yorumlar (42)
Osman 6 ay önce
Düzce'nin havasının içine edip zehirlemeyi planlıyorlar. Düzce vekilleri sus pus, İstanbul'dan Mahmut konuşuyor. Mahmut da şov peşinde. Peki Düzce vekilleri napıyor? Gene Düzce'yi pas geçip "Mahmut öyle Mahmut böyle..." Yav Düzce Düzce! Düzce vekilisiniz siz. Azıcık Düzce'yi düşünün ya.
Hasim 6 ay önce
Mahmut tanal baskı yapmasa bal gibi o lastik yakma işi düzce ye gelecekti ümit yılmaz ne diyorsun sen ?
Halk 6 ay önce
Düzce sevdan bilinmiyor.Zehir soluyacaz diyoruz sesin çıkmıyor.İst.seçimlerinde ne oy çalması.aklın nasıl çalışıyor.Söylediğinede kendinde inanmadında iş olsun.Düzcede adam lastik yakacam düzceli zehir soluyacak diyor Ali Ağaoğlu sevimsizin oğlu.Bunu engelle...
Ümit Vekile 6 ay önce
Sen nasıl Düzcelisin Ümit Yılmaz.Zehir soluyacaz işin gücün ona buna sataşmak.Kendine gel kendine..Halkı düşün.Tanala cevap vermeyi ırak .Ali Ağaoğlunun oğlu zenginliğine zenginlik katacak diye susma..Susma.Yoksa insan içinde cevap veremezsin..
R.T 6 ay önce
Ümit yilmaz varken mahmut tanal a sözü kim verdi Düzcenin adı nı ağzına almasınlar
R.T. YE CEVAP.. 6 ay önce
o zaman zehir soluyalım.haberde Düzcenin aleyhine bır durum var ve vekil dediğimiz şahısda bu olaya çanak tutuyor.Bumu vekillik.Bu olaya dur diyecek kişi yok düzcede..Herkes rantına bakıyor.Sen bi haberi okumasını öğren önce.Böyle senın gibi yüzde yetmiş insan var bu düzcede..
hasan yılmaz 6 ay önce
yazıklar olsun verdiğim oylara
Resul İnan 6 ay önce
bu yasadan önce de aktif fabrika var düzce de lastik yakan, cemal yeşilyurt ordu da doğruyu dedi gitti ümit yılmaz susmayı tercih etti
Samet Avcı 6 ay önce
Ümit turibine oynuyor. Sandık geldiğinde hesabı sorulur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
11°
kapalı