banner614

DÜZENSİZ KAVŞAĞI VATANDAŞLARA SORDUK

banner619

Aydınpınar Caddesi üzerinde bulunan ve bir çok trafik kazasının yaşandığı kontrolsüz kavşak ile ilgili vatandaşlar şikayetçi. Yeniden düzenlenen Şakuş Köprüsünün geniş yapılması ve köprüyü karşılayan yolların ise dar kalmasından dolayı oluşan kot farkı, trafiği keşmekeşe çeviriyor. Öncü Haber ekipleri kavşağı yerinde inceleyerek vatandaş ve çevre esnafının görüşlerini aldı.

banner846
Gündem 04.12.2019, 16:50 04.12.2019, 19:25
2770
banner844

Rıhtım Caddesi’ni  Aydınpınar Caddesi’nde bağlayan ve bir çok trafik kazasının yaşandığı kontrolsüz kavşağı, Öncü Haber ekipleri yerinde inceleyerek vatandaşların görüşlerini sordu. Vatandaşlar, yeniden düzenleme sonrası köprünün geniş yapıldığı ve köprüyü karşılayan yolların ise dar kalmasından dolayı trafiğin sıkıştığını belirtti. Vatandaşlar Şakuş köprüsü ile köprüyü karşılayan yollarda oluşan kot farkının sürücüleri zor durumda bıraktığını ifade ettiler.
 Öncü Haber mikrofonlarına konuşan çevredeki balıkçı esnafı, vatandaşların Hindistan’daki inekler gibi  yolun ortasından gitmeye başladığını belirterek şunları söyledi: “Düzce’deki trafik yoğunluğunun herkes farkında. Biz bu trafiğin sıkıntısını da yaşıyoruz, bereketini de yaşıyoruz. Trafikte yayalara öncelik diyoruz, fakat insanlar öyle bir hale geldi ki yolun ortasına atlıyorlar. Yayalara trafik te öncelik tanıyoruz ama yaya geçitlerini kullanmaları gerekiyor. 25 yıldır ehliyete sahibim, Düzce’deki trafikte saygısızlık dünyanın sayılı yerlerinde var. Herkes acele ediyor trafikte kimse kimseye yol vermiyor. İtfaiyeye ambulansa yol veren yok. Bu zihniyetle gidildiği sürece her yer otoyol olsa bu trafik yürümez. İnsanlar birbirlerine saygı göstersin.
 


“Bu kavşağa trafik ışığı şart”
Son olarak çevrede yaşayan vatandaşlardan düzensiz kavşak için  trafik ışığının gerektiğini belirterek şunları söyledi: “Bu yolda çok trafik oluyor. Burada karşıdan karşıya geçmekte zorlanıyoruz. Bu yola bir trafik ışığı yapılırsa güzel olur. Bu sayede yayalar güvenli şekilde karşıdan karşıya geçebilir. Yetkililerden bu konuyu çözmesini istiyoruz. Bu kavşak çok düzensiz. Her yerden araç çıkabiliyor. Bundan dolayı bu kavşakta çok kaza oluyor.”

HABER: E.DÜZEN

Yorumlar (6)
Abdullah küçük 2 yıl önce
Kavşakta herhangi bir sıkıntı yok sıkıntı sürücülerde
ŞAGUÇ 2 yıl önce
çözüm bulundu beton bariyerler yola çıktı gözümüz aydın
CAN.D 2 yıl önce
REZILIK SAYIN ÖZLÜ DÜZCE BÖYLEMI MODERN OLACAK DOGU DÜZCEYI GECDI ORALAR BILE PIRIL PIRIL DÜZCEYE BAK SEHIR MERKEZI ESKI EVLERLE DOLU YIKILDI YIKILACAK HASARLI VE ULASIM ALT YAPI ÜST YAPI BERBART YAZIN TOZ TOZ KISIN PIS KÖMÜR KOKUSU DÜZCE BU
Yorum 2 yıl önce
Hadi bakalım belediye ve trafik Komisyonu bu ise care bulabilecek mi her iki kurum yoneticilerini mesai bitimi saguctaki kavsaga davet ediyorum cok degil 1 saat izlesinler ona göre cozum arasinlar masa basinda bu isler görmek lazım
Hayri 2 yıl önce
Öncü Allah askına böyle haber yapma şimdi BELEDİYE o kavsagida bariyerle kapatır. Bırakın millet bişekilde gidiyor.
Balikci kardes 2 yıl önce
bazi aklievveller mandalarin camurda yattigi gibi kaldirimlari isgal etmeseler insanlarda inekler gibi yolda yurumez di mi?
15°
açık