banner851

banner614

E Kayıt Zorunlu Bağışı Bitirecek!

2008-2009 Eğitim yılı kayıtları, ilköğretim okulları için 1 Haziran, ortaöğretim okulları için ise 15 Ağustos tarihinde başlıyor.

banner619
Gündem 15.05.2008, 15:23
185
E Kayıt Zorunlu Bağışı Bitirecek!

2008-2009 Eğitim-Öğretim yılı kayıtları, ilköğretim okulları için 1 Haziran, sınavla öğrenci alanlar dışındaki ortaöğretim okulları için ise 15 Ağustos tarihinde başlıyor. Kayıtların internet üzerinden yapılması uygulaması bu sene yurt geneline yaygınlaştırılacak.

 

Sınavla öğrenci alan okulların takvimini ise Milli Eğitim Bakanlığı belirleyecek. İnternet üzerinden kayıt uygulaması, adrese dayalı Nüfus kayıt sistemine göre öğrencilerin oturdukları yere en yakın okullara yerleştirilmesini esas alıyor.

 

E-Kayıt sisteminde veliler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın web sitesinden form doldurarak kayıt başvurusu yapabiliyor. Başvurular değerlendirmeye alındıktan sonra öğrenciler yaşadıkları yere en yakın okula yerleştiriliyor ve kesin kayıt işlemleri listelere göre ilgili okul müdürlükleri tarafından yapılıyor.

 

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, internet ortamında kayıt alınmasının velilerin sürekli şikayet ettiği “zorunlu bağış” tan kurtulmayı sağlayacağını belirtiyor.

 

banner844
Yorumlar (0)