banner851

banner614

EDS ÖZELLEŞİYOR

Maliye Bakanı Ağbal, elektronik trafik denetimlerini bölgesel olarak özel sektörün yapabileceğini söyledi. Ağbal, “Böylece bu işin bir standardı olur. Ülke genelinde eşit şartlarda yapılır” diye konuştu.

banner619
Gündem 15.02.2017, 13:11 16.02.2017, 14:21
4237
EDS ÖZELLEŞİYOR

Düzce’de kurulumu tamamlanarak faaliyete geçmesi için gün sayan Elektronik Denetleme Sistemi hakkında Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan önemli bir açıklama geldi. Ağbal,bazı illerde belediyeler tarafından verilen elektronik trafik denetimi işinin, ülke genelinde ya da bölgesel olarak özel sektör tarafından yapılabileceğini söyledi.

Ağbal, böylece bu işin bir standarda dayalı olarak ülke genelinde eşit şartlarda verilebileceğini kaydetti.

Belediyenin Hizmeti Ulusal Yapılabilir
Elektronik trafik denetim hizmetlerinin özelleştirilmesi yönünde proje geliştirilebileceğini belirten Ağbal, belediyelerin tek tek trafikte hızı aşan araçları tespit eden uygulamalar yaptığını vurgulayarak “Bu elektronik denetim hizmetini, bölgesel ya da ulusal olarak yapmak mümkün. Belediye belediye değil de daha ulusal düzeyde olabilir” dedi.

Daha önce bu sistemde yaşanan sıkıntılara dikkat çekilmesi üzerine Ağbal, bu işin standardının belirleneceğini ve o zaman sıkıntı yaşanmayacağını ifade etti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, belediyelerin bu işi şirketlere havale ettiğini belirterek bu şirketlerin de sürücülere çeşitli hız tuzakları kurarak gelir elde etme yoluna gittiğini söylemişti. (Kaynak:Habertürk)

Yorumlar (40)
şenerrr 5 yıl önce
eds seçimden sonra çalışmaya başlayacakmış.
Aykut 5 yıl önce
Avrupanın kıskandığı güçlü ülkemizin bakanı diyor ki güçlü devletimiz basit bir şirketin yapabileceği eds işini beceremez özel bir firmaya verelim o yapsın.Ben demiyorum ha güçlü ülkemizin bakanı söylüyor.
Ahmet 5 yıl önce
Bunlarda keleşin emri altında ki bakan sıfatlı emir erleri millete atlamaktan bıkmadınız , bu milletin de size atlamak için 15 TEMMUZ'u beklemesine gerek yok aydırayım istedim
mazlum 5 yıl önce
(a olurmu bekliyoz geç bile kaldınız) artık yayan gideriz işe yada otobüsle.
melih 5 yıl önce
buram buram rant ve yandascilik kokusu aliyorum :)
SSS 5 yıl önce
BENCE BUNLAR TEHLİKENIN SİNSİCE YAKLAŞAN VERGİLERİNDEN EN MASUMU.YAZIN YANDIM ANAM DİYE BAĞIRACAK GÜNLERE AZ KALDI..BİRDE FINDIK 3 TL OLURSA O ZAMAN GÖRECEZ BAKALIM NELER OLDUĞUNU
Az bile 5 yıl önce
Düzce bunu fazlasıyla hak ediyor. Kimse yakınmasın, baksanıza; vatandaş hala " CHP gelse daha beter oluruz" diyebiliyor. Herkes halinden memnun anlaşılan.
Tamamen Duygusal 5 yıl önce
Hayır anlamadığım ne?Neden trafikle ilgili işlere iç işleri bakanlığı açıklma yapmıyor da Mliye Bakanlığı cevap yetiştiriyor.Demek ki bu işte kimin öncelikli duygusal davrandığı anlaşışıyor :))
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın