banner851

banner955

Eğitim Bir-Sen yankıları devam ediyor.

Görevden alınan İl Başkanı Ömer Tokgöz'ün ardından sendikanın Düzce temsilcileri de bugün basın toplantısı yaparak görevlerinden istifa etti.

Gündem 11.10.2008, 12:34
269
Eğitim Bir-Sen yankıları devam ediyor.
banner1032

Yaşanan görevden alma sorunu Eğitim Bir-Sen'de yankılanmaya devam ediyor. Dün sendikanın İl Başkanı olarak son açıklamasını yapan Ömer Tokgöz'ün görevden alınmasının ardından bugün de sendikanın Düzce İl Temsilcileri yaşanan durumu protesto ederek görevlerinden istifa etti.

Yapılan yanlışlığı kabul edemeyeceklerini belirten Eğitim Bir-Sen Düzce Şubesi Basın Yayın Sekreteri Tuncay Albayrak, “850 kişilik Eğitim Bir-Sen Düzce Şubesi ailesi olarak, bugüne kadar hiçbir kişi e kurumdan yanlış yorumlanmaya müsait olacak tutum ve davranışı kabullenmedik. Sendikal misyonumuz gereği, yanlış kimden ve nereden gelirse gelsin karşısında durmaya, doğruyu ise kim söylerse söylesin yanında durmaya söz verdik. Bu yanlışlık Genel Merkezden gelse bile. Yukarıda izaha çalıştığımız demokratik tepkimizi, üyemizin başını dik tutma adına Ortak Akıl Hareketi'ne katılmamamız sonucunda uzun yıllar sendikamıza emek vermiş olan Sayın Abdulvahap Özen. Ömer Sivrikaya, Şube Sekreterimiz Musa Dursun ve Şube Başkanımız Ömer Tokgöz'e hiçbir gerekçe gösterilmeden reva görülen bu uygulama bizleri derinden etkilemiştir. İzahı mümkün olmayan bu anti demokratik ve artık üçüncü dünya ülkelerinde bile rastlanmayacak kadar hukuk dışı, kırıcı ve öç almaya yönelik bir kararı şiddetle protesto ediyoruz. Bu ailenin sorumlu bireyleri olarak sendika tarihine not düşülmesi adına ve siyasallaşan genel merkezimizin kendisine yakışan bir yönetimle çalışabilmesi için Düzce Eğitim Bir-Sen yönetim kurulu olarak görevlerimizden istifa ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
13
parçalı az bulutlu