banner851

banner614

Ekipler denetimde !

19 Temmuz`da başlayan sigara yasağına Düzceli tiryakiler ve işletme sahipleri uydu. İl Sağlık Müdürlüğü ve zabıta ekiplerinin ilk gün denetimleri cezasız geçti.

banner619
Gündem 20.07.2009, 15:44
206
Ekipler denetimde !

Düzce'de sigara yasağına ilk gün genel olarak uyuldu. Sigara yasağının kapsamını genişleten düzenlemenin yürürlüğe girdiği ilk gün Düzce'de denetime çıkan İl Sağlık Müdürlüğü ve zabıta ekipleri kafe, lokanta ve kahvehane gibi halkın ortak kullanım alanlarını denetledi. İşletmelerde sigara yasağına uyulduğunu tespit eden ekipler, günü cezasız noktaladı. Eğlence yerlerini de kapsayan yasağın ilk gününde kül tablaları da masalara konmadı. Yaz aylarının yaşanması nedeniyle sigara tiryakilerinin mekan dışına çıkarak açık havada sigara içtiği gözlemlenirken sigara içmek için kafe, lokanta ve kahvehane gibi işletmelerin dışına çıkması gereken tiryakilerin yasağı delip delmeyeceği kışın anlaşılacak. Düzce'de ilk gün itibariyle sigara yasağına uyulmadığı gerekçesiyle ihbarda da bulunulmadığı bildirildi.
Ekiplerin denetimleri sık sık sürdüreceği öğrenilirken Düzceli sigara tiryakileri ve işletme sahiplerinin yasağa uymaya devam etmesi bekleniyor. Öte yandan yasağa uymayanlara 69 TL, uyarıya rağmen yükümlülüklerini yerine getirmeyen işletmelere ise 500 ila 5 bin lira arasında değişen idari para cezası verilecek.

Yorumlar (0)